Sordo na Monza Rally Show těsně před Rossim

iM2, 26. listopadu 2013, 22:34 Google+

Mohlo to také být poslední vystoupení Daniho Sorda ve World Rally Caru od Citroënu, o víkendu se Španěl zúčastnil Monza Rally Show. V Itálii si Španěl připsal vítězství.

Sordo, Dani	 - Del Barrio, Carlos

Sordo, Dani - Del Barrio, Carlos | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Dani Sordo slavil o víkendu vítězství Monze o 10,6s před multišampionem Moto GP, Valentinem Rossim. Ital se Rally Show Monza zúčastnil s Fordem Fiesta RS WRC. Třetí nejnižší součet časů na devíti zkouškách dosáhl vítěz Le Mans, Dindo Capello, na Citroënu DS3 WRC.

Sordo, pro kterého se možná jednalo o poslední start za volantem tovární DS3, se vedení ujal hned zkraje a plnil tak svoji roli favorita. Rossi však byl vážným konkurentem. Ital, který obhajoval svoje loňské vítězství, byl i tak spokojený: "Byla to velká zábava a mohl jsem alespoň vyhrát čtyři zkoušky. Dani je zatraceně rychlý a zná svoje auto. To, že jsem s ním dokázal držet krok, je fantastické!" řekl Valentino Rossi.

V kategorii Super2000 byl nejrychlejší bývalý mistr Evropy, Luca Rossetti (Škoda Fabia), před Craigem Breenem (Peugeot). Luca vyhrál i přesto, že motor jeho Fabie jel ke konci soutěže pouze na tři válce.

Tip: O možném působení Sorda si přečtěte v rubrice ve zkratce.