Jaroslav Jugas, 22. září 2011, 18:24 Google+

Z obsahu...

Časopis

Časopis | foto: ALITRON CZ

Barum rally - Kopecký se Starým složili reparát
Prokletá desátá erzeta, možná blesklo hlavou Kopeckému. Stříkající voda s prasklého chladiče serva znamenala, že pracně budovaný náskok byl rázem pryč. Letos však tovární jezdec Škody nezpanikařil a po tvrdém závěrečném souboji s Loixem si zaslouženě dojel pro druhé zlínské vítězství.

Barumka z pohledu MMČR i ME

Craig Breen - Britská hvězdička
Od dob Colina McRae a Richarda Burnse britský rallysport marně hledá náhradu. Jedním z těch, který by mohl jít v jejich šlépějích, je letošní účastník WRC Academy - 21letý Craig Breen. Irský pilot se objevil na startu Barum rally a speciál Ford Fiesta Super 2000 dovedl do cíle na sedmém místě. Při prvním startu na neznámé půdě se představil ve výtečném světle.

Bugatti ve Zlíně
Barum Czech rally Zlín 2011 se stala místem slavnostní premiéry unikátních modelů značky Bugatti. Stalo se tak v rámci jízdy Oldtimer Grand Prix při zahajovací Zkoušce zlínské soutěže. majiteli sbírky Ing. Ladislavu Samohýlovi  jsme položili několik otázek.

Vyškovská rally by letos slavila
V 90. letech bylo v okolí Vyškova na poli motorsportu na co navazovat. Fanoušci rally měli v živé paměti šest úspěšných ročníků Rallye Haná, na které se díky statutu federálního přeboru objevovala širší československá špička. V roce 1987 se však populární závod konal naposledy a organizátoři se kvůli sporům s národní federací rozhodli ukončit činnost. Na konci desetiletí se musel chopit vesla nový organizační tým.

Renault 5 Turbo - Silná pětka
Francouzská značka Renault získala se sportovním modelem Alpine A110 v roce 1973 historicky první titul mistra světa v rally. Ve druhé polovině sedmdesátých let však změnila strategii a zapojila se do automobilových soutěží s masově vyráběným modelem Renault 5. Vrcholem "pětkové" éry byl Renault 5 Maxi Turbo skupiny B s výkonem 350 koní.