Valašská rally ValMez 2018 nabírá svou podobu

Tomáš Plachý / Dušan Póč, 8. prosince 2017, 16:32 Google+

Nedávné zveřejnění kalendáře Mistrovství České republiky v rally 2018 znamená pro fanoušky rally jednu jistotu. Prvním podnikem sedmidílného seriálu bude 37. ročník Valašské rally ValMez. Populární soutěž se uskuteční ve dnech 23. - 25. března 2018.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Valašská Rally (CZE)

Valašská Rally (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Valašská rally ValMez 2018 otevře, stejně jako letos na jaře, seriál dvoudenních automobilových soutěží. Centrem rally a hostitelem hlavního doprovodného programu se posedmnácté stane město Valašské Meziříčí. Kopřivnický polygon automobilky Tatry pak poskytne účastníkům valašské automobilové soutěže servisní zázemí.

S podobou letošního jarního šestatřicátého ročníku zůstane shodný formát závodu: pátek až neděle. Kromě tradičních předstartovních procedur odstartuje rally oficiálně na valašskomeziříčském náměstí v pátek v podvečer přejezdem soutěžních posádek přes rampu. Na centrální plochu města se posádky vrátí v neděli odpoledne.

V sobotu zahájí sportovní část programu rally shakedown v Kopřivnici a následný ostrý start z prostoru servisní zóny. Od tohoto momentu čeká na posádky mnoho novinek. Některé měřené úseky doznaly zásadních změn, další se do harmonogramu Valašské rally ValMez vracejí po mnoha letech a připravovány jsou rovněž úseky, které budou mít při Valašce premiéru.

„Pracujeme na přípravě nového ročníku v duchu toho, co jsem sliboval. Chceme vrátit Valašku na úseky, které byly v minulosti součástí našeho závodu. Po sérii jednání si troufám tvrdit, že se nám to daří a na posádky čeká technická a sportovně náročná soutěž. Už nyní chci všechny zájemce o start uklidnit. Na polygonu v Kopřivnici plánujeme odjet méně než deset procent celkové délky rychlostních zkoušek,“ naznačuje předseda organizačního týmu Jaromír Tomaštík.

Na detailnější informace ohledně trati je samozřejmě zatím brzy. Avšak již nyní je možné prozradit, že pracovní harmonogram obsahuje 15 RZ situovaných do osmi úseků. Pořadatelé očekávají při celkové kilometráži přibližně 600 km, 160 až 170 km měřených testů. Sedm v sobotní a dalších osm pak v nedělní etapě. Včetně dvou průjezdů na polygonu Tatra.

„Na polygonu nepojedeme ani okruhový, nýbrž klasický test ve stylu rychlostní zkoušky. Další dvě divácké zkoušky chystáme na sobotní večer a na neděli do Valašského Meziříčí. Osobně ale předpokládám, že o vítězi sedmatřicáté Valašky se rozhodne někde jinde. Máme připraveny jeden více než dvacetikilometrový úsek a další tři s délkou nad deset kilometrů. Každý z nich jistě prověří rychlost posádek i přípravu vozů na novou sezonu,“ odkrývá pořadatelské karty Jaromír Tomaštík.

Informačním kanálem 37. Valašské rally ValMez 2018 se stane postupně aktualizovaná internetová stránka www.valasskarally.cz, informace k soutěži naleznou zájemci také na facebookovém profilu Valašská Rally Valmez.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Valašská rally ValMez 2018 nabírá svou podobu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Toyota je v nižších nadmořských výškách konkurenceschopnější

Rally Dakar: Ten Brinke s Toyotou vyhrává první etapu

Yves Matton přebírá novou roli u FIA

Yves Matton opouští Citroën Racing a stává se novým šéfem FIA pro rally

Rally Bohemia (CZE)

Gekon Racing odstupuje z role promotéra Peugeot Total Rally Cupu

Rally Vsetín (CZE)

RUFA SPORT Team v sezóne 2017 – 3.časť

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

RUFA SPORT Team v sezóne 2017 – 2.časť

Jänner Rallye (AUT)

Holakovský-Vinopal s Feldou na Jänneru 3. v Austria 2WD

reklama
reklama

Doporučujeme

Ostberg, Mads - Eriksen, Torstein

Ostberg prodává svůj Ford, ale na příští rok má čtyři možnosti

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Loeb po výpadku - na Dakar už se nevrátím

  2. Dle jezdců Toyoty má Peugeot na Dakaru neférovou výhodu

  3. Peugeot vrací úder Toyotě: Stížnosti jsou hloupé

  4. WRC jde blíže k divákům - nabídne více live přenosů

  5. Ostberg pojede ve Švédsku s třetím továrním Citroënem C3 WRC!

  6. M-Sport potvrdil Teemu Suninena na osmi soutěžích

reklama

Zprávy odjinud