Ogier se sveze s DS3 po skončení sezony

iM2, 2. listopadu 2010, 21:05 Google+

Sébastien Ogier se po skončení sezony posadí do Citroënu DS3 na Rally du Var. Nepůjde však o nejostřejší verzi, ale o DS3 R3. Naposledy se s tímto modelem předvedl Thierry Neuville na soutěži ve Švýcarsku.

Ogier, Sebastien

Ogier, Sebastien | foto: Citroën Sport / McKlein

Poté, co aktuální vozy WRC odejdou po závěrečném závodu sezony ve Walesu do důchodu, zaměří se veškeré přípravy na nadcházející rok. Sébastien Ogier se po finále sezony zúčastní s novou DS3 R3 Rallye du Var ve Francii, soutěž se jede na konci listopadu. Sébastien však bude po výborném výkonu Thierryho Neuvilla pod tlakem, protože Thierry byl při posledním startu s vozem na Rallye du Valais ve Švýcarsku poměrně úspěšný.

Thierry ve Švýcarsku skončil třetí celkově a první ve své třídě. Soutěž se jela východně od Ženevy na mokrých, místy až zasněžených cestách. Neuville tam mohl zapůsobit na potencionální zákazníky o nový DS3. „Podmínky na cestách zkoušek byly náročné, ale jsme s tímto výsledkem velmi spokojení. Jsme však také smutní, že musíme DS3 zase odevzdat. Zažili jsme spoustu zábavy a auto ukázalo, že je konkurenceschopné a spolehlivé.“