iM2, 30. listopadu 2014, 21:16 Google+

60. ročník Rally du Var byl ozdobený hvězdným hostem ve startovní listině. Fanoušci si tento ročník budou určitě pamatovat i díky enormnímu množství vody, která během soutěže spadla. V doslova přívalech vody si pro vítězství "doplaval" Sébastien Loeb.

Loeb, Sébastien - Loeb, Severine

Loeb, Sébastien - Loeb, Severine | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Extrémní deště a velké množství vody na tratích vedly téměř ke zrušení soutěže. Také v servisním parku se brodili všichni po kolena ve vodě a bahně. Nakonec došlo ke zrušení několika měřených testů, ale soutěž se v redukované podobě odjela.

Sébastien Loeb se nenechal počasím vůbec rozrušit a dojel si pro vítězství systémem start-cíl. Francouz dokázal soutěž vyhrát potřetí, předtím se radoval v roce 2000 s Xsarou WRC a v roce 2009 s C4 WRC.

"Tentokrát jsem se ale mohl o tento pocit podělit se svojí manželkou, Severine, která odvedla prima práci jako moje navigátorka," říká jezdec pilotující DS3 WRC. Francouz si také vyzkoušel světové pneumatiky Michelin, na kterých jej čeká v lednu Rally Monte Carlo.

Dlouhou dobu byl největším konkurentem v boji o vítězství Julien Maurin s Fordem Fiesta RS WRC. Jenže dnes ráno vyjel z tratě (ztráta na Loeba +30s) a musel svoji pozici přenechat Davidu Salonenovi s další Fiestou RS WRC, jehož ztráta už však byla větší.

Diskuze: Rally du Var: Loeb si "doplaval" pro vítězství, největší rival, Maurin, havaroval