Rally Šumava : První RZ odjeta

Rally Šumava (CZE) | foto: Archiv RallyZone.cz

Máme za sebou první rychlostní zkoušku letošního ročníku Rally Šumava. To jak dopadla se ve zkratce dočtete právě tady.

HISTORIC VLTAVA RALLYE
Zajímavou podívanou na sluncem zalitém Klatovském okruhu nabídnula první rychlostní zkouška. Mezi historickými vozy byla nejrychlejší posádka se startovním číslem 4 ve složení Zdeněk Tichý / Jiří Horák. Ti 11,79 km dlouhou trať absolvovali se svým Opelem Kadettem za 6 minut a 45 sekund. S odstupem 8,6 sekund na druhém místě dojela posádka číslo 7 Lubomír Tenkl / Jaroslav Vosádka na BMW M3. Na třetím místě RZ 1 se umístili Ctirad Hájek / Eduard Perski (startovní číslo 15) na Opelu Kadett.
Posádka se startovním číslem 41, Liška, Slavíček, na RZ 1 absolvovala pouze jedno kolo, v soutěži ale pokračuje.

MOGUL ŠUMAVA RALLYE RALLYE
Teplé počasí přálo také „ostrým“ závodním vozům na 43. MŠRK. Své startovní číslo 1 potvrdil Roman Kresta, když téměř dvanáctikilometrový Klatovský okruh zajel se svým Mitsubishi Lancer Evo IX v čase 06:05,6. Se stejným vozem a startovním číslem 4 dorazil do cíle na druhém místě o 6 desetin sekundy později Pavel Valoušek… Třetí místo průběžně patří Václavu Pechovi s časem 6 minut 7 sekund.