Peták vítězem Cebia Rally Pelhřimov 2008

Peták, Josef | foto: Tomáš Urban, RallyZone.cz

Josef Peták s Alenou Benešovou se stali vítězi sprintrally v Pelhřimově.

Druhé místo obsadil Jaroslav Orsák. Na Petáka ztratil 11,5 vteřiny. Výborné třetí místo vybojoval Jan Sýkora s půvabnou spolujezdkyní Martinou Škardovou. Ti ztratili na Petáka 13,7 vteřiny. Čtvrté místo Fabia WRC Trněného, pátý stálice ze Slovenska I.or Drotár

Skupinu A opanoval po technických problémech Minaříka Jan Dohnal s Cliem S1600. Na druhého Kneifela najel přes minutu.

Dvoulitrová enka vyhrál Roubíček s Renaultem Clio Sport. Enkové šestnáctistovky vyhrál Jakub Brázda. Druhý Jan Jinderle ztratil 18,7 vteřiny, když třetího Jana Henzla předjel v poslední rychlostní zkoušce o 2 desetiny vteřiny, Henzl ztrail 18,9 vteřiny.

Vítězství v nejslabší třídě, po havári Ušely v RZ3 a odstoupení Urbana na převodovku, spadlo do klína Michalu Kravcovi.

MČR hitos¨torických vozidel vyhrál Lubomír Tenk s BMW M3,  Druhé místo patří Dominku Tenklovi s Opelem Kadett Coupe,třetí byl se stejným vozem Tichý.

Odstoupili:

10 Minařík Lubomír  Škoda Fabia Kit Car A/6 8 Tech. problémy po RZ 7
18 Firla Lumír  Mitsubishi Lancer EVO VII N/4 8 Tech. závada - převodovka v RZ 8
3 Semerád Josef  Mitsubishi Lancer EVO IX N/4 6 Tech. závada - řazení po RZ 5
31 Havel Jan Jugas Jaroslav CZ Mitsubishi Lancer EVO IX N/4 5 Havárie v RZ 5
12 Šlehofer Jan Mourková Renáta CZ Fiat Punto S1600 A/6 4 Havárie v RZ 4
44 Černý Jan Kohout Pavel CZ Peugeot 206 RC A/7 4 Tech. závada v RZ 4
25 Novák Antonín Vajďák Jiří CZ Citroën Saxo Kit Car A/6 3 Tech. závada - převodovka po RZ 2
93 Ušela Radim Staněk Miroslav CZ Škoda Fabia N/1 3 Havárie v RZ 3
95 Urban Jakub Švec Jiří CZ Volkswagen Polo 1,4 16V N/1 3 Tech. závada - převodovka v RZ 3
19 Hanák Jiří Novák Petr CZ Mitsubishi Lancer EVO IX N/4 2 Tech. závada - diferenciál v RZ 2
20 Červenka Pavel Rajnoha František CZ Mitsubishi Lancer EVO IX N/4 2 Tech. závada - převodovka v RZ 2