Kopecký vyhrál Rallye Bohemia, Pech dál vede český šampionát

Továrnímu jezdci Škody Janu Kopeckému se splnil sen. Poprvé v kariéře vyhrál Rallye Bohemia, třetí domácí automobilovou soutěž, ve které letos startoval. Čelo šampionátu však nadále drží druhý muž v cíli Bohémky Václav Pech, jenž za vítězem zaostal o 26 sekund. Třetí místo obsadil Roman Kresta.

Kopecký letos více startuje v evropském šampionátu než v domácích soutěžích. Do vedení Bohemky se dostal v třetí z osmnácti rychlostních zkoušek a první místo již neopustil. S vozem Škoda Fabia S2000 od té doby postupně svým soupeřům ujížděl.

Pech s Krestou, který stejně jako Kopecký letos doma startuje jen ve vybraných rallye, nakonec od sebe dělilo jen devět sekund. Čtvrtý Jaromír Tarabus byl o téměř další minutu za nimi.

Další díl domácího šampionátu pokračuje zlínskou Barum rallye na přelomu srpna a září.