Rally d´Italia Sardegna: Vítězí Hänninen

AKTUALIZACE V CÍLI; Dosavadní lídr Meeke havaroval a ze soutěže odstoupil. Opět se tak vzdálil své myšlence zopakovat svůj loňský titul.

Výsledky v cíli (po RZ 13):

Dalo by se řící, že dnešní dopoledne se neslo ve znamení nástupu značky Škoda do vedoucích pozic průběžného pořadí soutěže. Ač byl hned na první RZ nejrychlejší Meeke, druhý a třetí čas patřil dvojici továrních jezdců Škody v pořadí Hänninen, Kopecký. To byl také poslední Meekeho úspěch na této soutěži. Následjící RZ 9 už nejrychleji zajel Kopecký, těsně následován Hänninenem s odtupem 0,8 s. Už na RZ 10 skončila soutěž pro Meekea. Svoji nahu přehnal a rozbil vůz natolik, že nebyl schopen v soutěži pokračovat.

V odpolední sekci se již pořadí tolik neměnilo. Pořadí časů na RZ 11 bylo Andreucci, Kopecký, Hänninen, Mikkelsen a Neuville. Podobně dopadla i RZ12, jen na druhý čas dosáhl Kopecký, kterého jistě musí mrzet smůla z první etapy. Kdyby nebylo defektu, mohl bojovat o vítězství. Výsledky spečetila RZ 13, kde symbolicky vyhrál domácí borec Andreucci, který nakonec skončil před Kopeckým o velmi hubených 2,6 s.

Po RZ 7:

Odpad favoritů Ogiera s Wilksem a havárie další posádek. To je letošní náročná Rally Sardinia. Alespoň první den byl takový. Pro českého fanouška je dobře, že v soutěži pokračují obě tovární škodovky. O tom kdo celou soutěž vyhraje rozhodne zítřejší druhá etapa.

+6:24,0

Na Sardinii se dějí věci. Už na RZ2 havaroval se svou Fabií Wilks, když najel příliš rychle do zatáčky a poslal Fabii do velkých kamenů. Po vystoupení  z auta bylo jané, že bude potřebovat neodkladnou zdravotnickou pomoc. Byl povolán vrtulník a odvezl jezdce do nemocnice. Podle prvních zpráv to vypadá na silné pohmožděniny okolo páteře.

V soutěži už nepokračuje ani Ogier, když mu na jeho Peugeotu přestal fungovat motor v RZ2 . Vypádá to, že nezasáhne ani do zítřejšího závodění v rámci superrally.

Mimo trať skončil i Wittman s peugeotem na RZ 5.  Fiestu S 2000 rozbil i Mikkelsen.

Ve vedení po RZ5 je Chris Meeke s Peugeotem. Druhé místo patří Andreucci a třetí je Hänninen a čtvrtý Kopecký, když vyhrál RZ 5.

Statečně bojuje i Tomáš Pletka s Františkem Rajnohou a Citroenem C2R2 MAX. Absolutně jim patří 23. místo, ve třídě jsou třetí.