Sordo vyhrál Monza Rally Show

Sordo, Dani - Vallejo, Diego | foto: Citroën Sport / McKlein

Letošního ročníku se nezúčastnila italská hvězda kategorie Moto GP a každoroční účastník soutěže, Valentino Rossi. Dani Sordo nakonec vybojoval těsné vítězství před Rinaldem Capellem.

V pátek večer byl na průběžně prvním místě Rinaldo Capello s Citroënem C4 WRC připraveným od Citroën Racingu. Na dvou testech se loňský vítěz usadil jen 0,4s před Danim Sordem s další C4. Třetí byl Alessandro Perico se starší Xsarou WRC, ten ztrácel 10,4s. Těsně za ním byl Piero Longhi s nejrychlejším Fordem.

Ale to bylo v pátek. V sobotu na účastníky čekalo pět zkoušek, během kterých se rychle otočilo vedení. Při jeho prvním startu na této soutěži šel Dani Sordo do vedení a vybudoval si náskok 11,9s. Za Dindem Capellem byl Felice Re v další C4 WRC na třetí pozici. V neděli si Sordo udržel těsné vedení a vyhrál s náskokem pouhých 5,1s před Capellem.

Piero Longhi profitoval z vypadnutí Felice Reho a byl s jeho Fordem Focusem WRC třetí. Stefano D´Aste byl s Lotusem Exige GT čtvrtý. Nejlepším jezdcem s vozem S2000 byl úřadující italský mistr, Paolo Andreucci. Celkově devátý se ztrátou 5:26,1 byl nový i bývalý šampión PWRC, Armindo Araujo. Ten testoval nové Mitsubishi Lancer Evo X, které je postaveno podle pravidel pro vozy R4.