JWRC se pojede s Fordy Fiesta R2

Čermák, Josef | foto: Eliáš, Petr

V příštím roce se můžeme znovu těšit na JWRC. Používat se budou stejné vozy, jako ve WRC Academy. FIA se rozhodla pro vozy Ford Fiesta R2.

Aktuálním juniorským mistrem světa je Aaron Burkart, který titul v JWRC vyhrál před dvěma lety, pak ale FIA tento šampionát zrušila. Náklady na nasazení vozů byly až moc vysoké a mladí talenti si nemohli dovoli se do šampionátu přihlásit. FIA tak zrušila JWRC a zavedla WRC Academy, ve které startovali všichni se stejnou technikou. Tou byl Ford Fiesta R2.

Od roku 2013 se ale zase pojede JWRC. FIA se však chce vyvarovat dřívějším chybám, a tak budou mít  všichni k dispozici stejnou techniku. Tím by se měly náklady na start v JWRC udržet na v rozumné výši. Během soutěže na Sardinii bylo oznámeno, že jako dodavatel jednotných vozů byl vybrán M-Sport. Zájem měl i Peugeot, Citroën, Renault nebo Toyota. Šéf rally u FIA, Jarmo Mahonen, to potvrdil: "Jednání byla úspěšně uzavřena. Už jde jen o několik detailů."