Kopecký v Polsku třetí, vítězem "Kajto"

Třetí místo vybojoval Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem na právě skončeném Rajdu Polskim (ERC).

Nedělní etapu nejlépe začal Kajtanowicz, když vyhrál první dvě dnešní zkoušky. Na třetí byl nejrychlejší náš Jan Kopecký. Velký boj se ale odehrával na pozici šesté a sedmé mezi Breenem a Holowczyczem a ve druhé dnešní části i Solowowem. Breen na "Holka" nestačil a skončil sedmý.

Solowow měl ale na poslední RZ defekt a skončil šestý. Stabilní výkon podal Kosciuzsko a po zásluze je čtvrtý.

Velký krok k získání mistrovského titulu v Evropě udělal poctivým výkonem Jan Kopecký, který nakonec končí třetí. Bouffier nezvládl "Kajtův" ranní masivní útok a z Polská si odváží body za druhé místo. Vítězem podniku ERC a Polského mistrovství je tak posádka Kajetanowicz - Baran. Je to zároveň první vítězství Fordu Fiesta R5 v závodě ERC.

Do desítky se ještě vešli osmý Staniszewski s Fiestou S2000, devátý se stejným vozem Oleksowicz a desátý Gryazin. Evropské špičce nestačil dravý Kangur s Fiestou R5 ani Toshihiro Arai nestačil na šotolině soupeřům, když skončil v produkčních autech třetí. Vítězem produkčních vozů je Butvilas s Lanceren EVo X R4. Dvoukolky vyhrál Rackowicz s DS3 R3T.

Další soutěží je aslfaltová Croatia Rally, jedoucí se poslední zářiový víkend v okolí Poreče.