Tänak zajel po roce mimo WRC působivý výsledek

Tanak, Ott - Sikk, Kuldar | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Po více než 12 měsících se Ott Tänak vrátil do MS a hned zajel páté místo. Jeho jízda byla jedním z vrcholů skončené Rally Sweden.

26 letý Estonec se do MS v automobilových soutěžích vrátil poprvé od závěrečné soutěže roku 2012. Švédská rally byla první ze tří plánovaných startů s vozem Ford Fiesta RS WRC týmu M-Sport v letošním roce. Hned od začátku soutěže však zajížděl působivé časy, RZ5 vyhrál. Ott Tänak navíc auto dovezl až do cíle, s čímž v roce 2012 hodně bojoval.

V cíli mu na kolegu od Fordu, Mikko Hirvonena, chyběla necelá půlminutka. "Nemyslím, že jsme mohli očekávat něco lepšího. Měli jsme dobrou a čistou rally, vyvarovaly se nám problémy. A po dvanácti měsících je tohle pro nás velmi dobrý výsledek. Bylo to jako nová první rally. V průběhu soutěže jsem si víc a víc věřil.

Během soutěže jsme zkoušeli různé styly a nastavení auta. Já i Raigo [Molder] jsme se sžili v autě. O tom víkendu před námi stálo hodně nových věcí. Získali jsme hodně zkušeností a máme teď na čem stavět."