Lola týmu Dyson Racing z Pole position

Daniel Šupa, 24. září 2004, 23:24 Google+

James Weaver získal v kvalifikačním zápolení na zítřejší 10hodinový závod nejlepší pozici na startu.

Weaver - Leitzinger

Weaver - Leitzinger | foto: ALMS/Rick Dole

Na okruhu Road Atlanta v rámci závodu Petit Le Mans hostí seriál ALMS větší konkurenci, než bylo v posledních závodech běžné. Přesto si Pole position nenechali vzít jedni z favoritů a tradičních účastníků letošní sezony.

Brit Weaver ve službách týmu Dyson Racing pokořil nejen své hlavní soupeře, tedy vozy Audi R8 stáje ADT Champion, ale i ambiciózní tým Creation Autosportif s rychlým speciálem DBA Zytek, který bude stát hned vedle Loly EX257/AER.

Ve druhé řadě se seřadí zmíněné Audi R8, přičemž na poslední dva závody sezony vytvořená posádka Herbert / Kaffer byla rychlejší letošních šampionů Lehta s Wernerem. V Top10 je 7 vozů nejsilnější třídy LMP1.

Třídu LMP2 vyhrál v kvalifikaci Clint Field s další Lolou, tentokrát stáje Intersport Racing. Clint překonal v samém závěru do té doby nejrychlejší čas favorizovaného vozu Courage týmu Miracle Motorsports.

Pole position ve třídě GTS získal Olivier Gavin s Chevroletem Corvette a v nejslabší třídě GT byl nejrychlejším jezdcem Romain Dumas s vozem Porsche týmu Alex Job Racing.

Závod startuje ve 12 hodin amerického východního času.