Mäkinen: Vítězství v Lappiho ve Finsku zůstane dlouho v naši paměti

-haj, 5. srpna 2017, 16:32 Google+

Tommi Mäkinen převzal projekt WRC v půlce roku 2015 a spousta lidí kritizovala jeho "pro-finský" přístup. Ti, které dosavadní průběh sezony zatím nepřesvědčil, tak musel zcela jistě umlčet výkon Toyoty v Finsku. Na tiskové konferenci pak Tommi Mäkinen označil minulý víkend za "nezapomenutelný".

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Lappi fantasticky vyhrál

Lappi fantasticky vyhrál | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Sdílejte článek

"S jistotou Vám mohu říct, že Esapekka a Janne na tento víkend nikdy nezapomenou. Znám ten pocit z mé zkušenosti, pamatuji si, jak jsem tuto rally vyhrál v roce 1994. Vybavuji si dokonce každý moment a vím, že na tento víkend nikdy nezapomenou. Tato rally zůstane v našich vzpomínkách, a to pro každého člena týmu, ještě dlouho. Tento víkend jsme také předvedli, že je náš tým velmi silný a v průběhu sezony jsme se hodně zlepšili," říká Tommi Mäkinen.

"Teď jsme celému světu ukázali náš potenciál. Tento víkend také do budoucna posílil našeho týmového ducha." V sobotu přitom někdejší čtyřnásobný mistr světa a momentální šéf týmu Toyota Gazoo Racing, zažil poměrně stresující momenty: "Sobota pro mě nebyla dobrým dnem, protože jsme jeli na speciálku. Byla to první speciálka, na kterou jsme kdy jeli. Esapekka předvedl enormní skok a málem na šestý rychlostní stupeň vyletěl z trati. 

Navíc na další speciálce Juho na dalším skoku na šestku přistál na dvě kola a málem trefil břeh. Bylo to celkem šílené a řekl sem si, že to není tak sympatické sledovat rally. V neděli jsem věděl, že se Esapekka pomalu může začít koncentrovat na tento moment a měl jsem v něj absolutní důvěru."

img-responsive

Toyota od Švédska doznala podstatných vylepšení | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Od února a zisku prvního vítězství ve Švédsku s Jarim-Mattim Latvalou se Toyota hodně vyvinula - jejich důvěra před zbývajícím soutěžemi pořádně vzrostla: "Švédsko bylo po Mote Carlu další speciální soutěží. Věděl jsem, že na takové rally je všechno možné. Jari-Matti byl velmi silný, ale já jsem si nemyslel, že bychom byli připraveni vyhrát. Nebyli jsme připraveni jako tým.

V Mexiku jsme zaznamenali problémy a pochopili jsme, že je potřeba hodně pracovat. Nastavili jsme program neustálého vývoje auta ve všech oblastech. Už v Polsku jsme si všimli, že jsme na dobré úrovni. Absolvovali jsme pak důležité testování zde ve Finsku a udělali jsme na něm důležité krok pro budoucnost.

Musím říct, že nám to [vítězství] dodalo důvěru do budoucna. Od začátku roku jsme odvedli ohromné množství práce. Naším cíle bylo být silnými za neustálého zlepšování. Děkuji všem v týmu, kteří odvedli tuto práci. Celý náš tým míří do Německa v dobré rozpoložení."

Google+ Vytisknout

Diskuze: Mäkinen: Vítězství v Lappiho ve Finsku zůstane dlouho v naši paměti

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Soutěž Zlaté oko pro motoristické fotografy je opět vyhlášena

37. SVK Rally Příbram (CZE)

Podpořme Radomíra Kupce!

Traiva RallyCup Kopřivnice - říjen

Antonín Tlusťák „S úrovní České rally moc spokojený nejsem“

Sordo, Dani

Sordo mění spolujezdce a čeká jej méně závodů

Kopecký, Jan - Dresler, Pavel

Vrátí se Škoda do WRC? V Německu o tom spekulují...

Rally Ice Tour

Petr Leška a Josef Polášek účastníky X. Agrotec Rally Ice Tour

reklama
reklama

Doporučujeme

Rally Pačejov (CZE)

Když se v autě sejdou tři

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Vrátí se Škoda do WRC? V Německu o tom spekulují...

  2. Antonín Tlusťák „S úrovní České rally moc spokojený nejsem“

  3. Tomáš Knápek „V roce 2018 chceme bojovat o stupně nejvyšší.“

  4. Sordo mění spolujezdce a čeká jej méně závodů

  5. Petr Leška a Josef Polášek účastníky X. Agrotec Rally Ice Tour

  6. Soutěž Zlaté oko pro motoristické fotografy je opět vyhlášena

reklama

Zprávy odjinud