Další ročník slavné Rally Dakar skončil

Jan Fiala, 22. ledna 2007, 09:10 Google+

V sobotu 6. ledna začal další, v pořadí 29. ročník slavné pouštní rally, jejíž trať letos vedla z portugalského Lisabonu do tradičního cílového města Dakaru.

Včera, 21.1.2007 letošní ročník skončil a je tedy na místě vás seznámit s výsledky.

Letošního ročníku Rally Dakar se zúčastnilo 10 českých posádek.
V kategorii motocyklů byl nejzkušenějším českým závodníkem Ivo Kaštan s motocyklem Suzuki 450, dalšími českými želízky v ohni afrických písečných dun byli Pavel Kubíček a Dušan Randášek rovněž se Suzuki 450, Martin Macek se strojem Yamaha WR 450F a David pabiška s motocyklem KTM 660 Rally.
V kategorii automobilů jsme měli pouze jediného zástupce, kterým byl Miroslav Zapletal s vozem Mitsubishi Pajero. Navigátora mu dělal Miloslav Janáček. Za částečně českou posádku lze považovat dvojici Peter Jerie - Serge Bruynkens. Peter je českým rodákem, ale podobně jako Serge je občanem Austrálie. Posádka však závodí s českou licencí se strojem Promotech.

Početné a tradiční zastoupení měla Česká Republika v letošním roce opět i v kategorii kamionů. Místo svého strýce Karla letos čest rodiny Lopraisů hájil Aleš Loprais, navigátorem mu byl Petr Gilar. Jméno Loprais je pochopitelně svázáno s kamionem Tatra. Se stejným strojem jel i letos tradiční účasník této rally, Tomáš Tomeček, s posádkou Vojtěch Morávek, Ladislav Lála. Barvy kamionů LIAZ hájili letos pilot Martin Macík s posádkou Vlastimil Vildman, Jiří Žák.

A jak vše dopadlo? I letos jsme se dočkali jednoho medailového umístění, a to zásluhou Aleše Lopraise.