Dáme se dohromady ????

Tomáš Urban, 23. června 2008, 12:31 Google+

VÝZVA PRO VŠECHNY POSÁDKY: Dlouholetý spolujezdec Tomáš Singer se rozhodl na základě víkendové tragické havárie a dalších těžkých havárií v letošní sezóně, reagovat a oslovit všechny posádky.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Levora, Miroslav - Třebínová, Pavla

Levora, Miroslav - Třebínová, Pavla | foto: Archiv RallyZone.cz

Sdílejte článek

Po  vyslechnutí rozhovoru s Pepou Petákem, Emilem Trinerem a Milanem Liškou, jsem se rozhodl reagovat.

Rychlostní zkoušky na některých rally u nás jsou čím dál rychlejší a nebezpečnější. Víme velmi dobře, že retardéry řeší jen průměr ale ne maximální rychlosti. Je třeba apelovat na lidi, kteří tyto RZ dělají a na ty, kteří je následně schvalují, že tyto nebezpečné RZ nebudeme jezdit.

Nikdo z nás nemůže zabránit technické závadě. Proč riskovat další zranění a životy jen proto, že zodpovědní ( nezodpovědní) lidé si toto neuvědomují. Vždyť rally je o technické náročnosti a ne o rychlosti mezi stromy. Každá RZ, kde je více retardérů je ,,podezřelá".

Zase se ze mě stává ten hlavní rebel, ale znovu Vás žádám o zvážení, zda bychom neměli obnovit asociaci, ale tentokrát už ne pod AČR. Právníci by nám jistě poradili nejlepší formu a určitě by se sehnal i sponzor, který má zájem na zlepšení bezpečnosti našich rally.

Samozřejmě, když bude jednat deset lidí nemá to cenu, ale pokud nás bude padesát, už nás musí někdo brát velmi vážně. Zatím z našich drobných a jednotlivých aktivit mají legraci a pokud se konečně nedohodnem, tak to bude tak i dál.

Myslím, že i Vaši sponzoři to podpoří, protože určitě nestojí o to, aby v Blesku byla fotografie Vašeho rozbitého auta. Znovu se nad tím prosím vážně zamyslete. Je velká škoda, že tyto aktivity vždy vyvolá takováto smutná událost.

Prosím všechny jezdce a spolujezdce, kteří by měli zájem o znovuzaložení asociace, aby mě napsali na tomas.singer@volny.cz.

Pokud nás bude dostatek, tak začnu v této věci vyvíjet další aktivity. Pokud nás je jen pár, tak je mě upřímně líto další zbytečné havárie s následky. Je třeba si uvědomit, že takovéto podobné asociace mají i motocykloví závodníci i automobiloví závodníci všude ve světě a nikomu z funkcionářů to nepřipadá divné a berou je velmi vážně. Tak snad se už konečně přestaneme bát a budeme bránit svoji Bazpečnost.

Tak to je vše, co jsem Vám chtěl napsat. Tomáš Singer

Autorem textu je Tomáš Singer.
Ilustrační fotografie ukazuje, jakým že to super lidem dokáže nevhodně rychlá RZ vzít život ....

Redakce Rallyzone.cz se k této výzvě připojuje. Doufejme, že se tato výzva setká se zájmem posádek.

 

Vytisknout

Diskuze: Dáme se dohromady ????

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Sardinia (ITA)

Rally Italia Sardegna 2024 - foto

Rally Český Krumlov (CZE)

Rally Český Krumlov ve fotografii

Podorlická rally (CZE)

Podorlická rally - galerie

Kohn, Filip

Filip Kohn při prvním startu s Fabii RS Rally2 druhý ve Slovinsku

Jirovec, Jakub

Úspěšná premiéra Jakuba Jirovce s Yarisem Rally2

Kundlák, Jan

Krumlovská noc rozhodla

reklama

Doporučujeme

Levora, Miroslav - Třebínová, Pavla

Vzpomínka: Pavla Třebínová a Miroslav Levora

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud