Ojeda v dramatickém finále mistrem

Tomáš Musil, 23. listopadu 2008, 17:51 Google+

Ve Španělsku se o tomto víkendu rozhodovalo o titulu mezi dvojicí, která je známá z IRC, Sergio Vallejem a Enrique Gardia Ojedou. Dramatickou zápletku vyhrál o vlásek druhý jmenovaný.

Garcia Ojeda, Enrique

Garcia Ojeda, Enrique | foto: Archiv RallyZone.cz

Rally Shalymar byla posledním závodem španělského mistráku a jak je již (ne)zvykem, na čele byly vidět především vozy Porsche 911 GT3, Ferrari 360 Modena a pak také Peugeot 207 S2000 Ojedy. Zatímco Ojeda se spoléhal na náčiní z IRC, Vallejo přesedlal do Porsche. Situace byla jasně daná. Pokud chce Vallejo pomýšlet na titul, musí vyhrát a zároveň doufat, že Ojeda neskončí hned za ním. S tímto záměrem jel po celou rally, což se ukázalo i v cíli, kdy soutěž s přehledem vyhrál. Jenže potřebná chyba od konkurenta nepřišla a Ojeda si druhým místem zajistil titul. V šampionátu sice mají oba jezdci stejně bodů, ale Ojeda má na kontě více vítězství.

"Tohle je pro mě velice podstatné. Titul byl to, co mi v mé kariéře ještě chybělo a opravdu jsem velmi nadšený. Team podával během celé sezony velmi dobrý výkon. Máme za sebou náročný rok, kdy proti nám opět stály vozy kategorie GT, které se neporáží lehce," řekl Ojeda.