Motoristický Zlín s bohatým doprovodným programem

Jakub Hofbauer, 26. srpna 2014, 10:50 Google+

Barum Czech Rally Zlín každoročně rozvíří život ve východomoravském krajském městě a jeho okolí. Ale nejde jen o samotné závodění na rychlostních zkouškách. Na své si přijdou i příznivci kultury, historie rallysportu či exotických zážitků spojených s automobilovými soutěžemi. To vše koncem srpna nabídne centrum Zlína dostupné i těm, kteří netouží putovat po kraji k rychlostním zkouškám, ale přesto chtějí zažít něco výjimečného.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor

Sdílejte článek

Letošní doprovodný program začne ve čtvrtek 28. srpna v Rally Village, tedy v nové servisní zóně Star Rally Historic zřízené v bývalém svitovském areálu. Od 19 hodin tam v party stanu proběhne beseda s řadou zajímavých hostů. Jako červená nit se celým programem potáhne téma historických automobilů – v úvodu přijdou na řadu Ondřej Coufal a Jiří Kotek, kteří se s Datsunem 240 Z nedávno úspěšně zúčastnili vytrvalostního maratonu Sydney – London. Poté bude následovat kompletní sestava českých posádek, které se naopak teprve chystají na náročnou jihoamerickou La Carrera Panamericana Rally, tedy Vojtěch Štajf s Vladimírem Zelinkou, Petr Kačírek s Jaroslavem Jugasem a Jaroslav Petrásek s Karlem Jirátkem. Jedním z největších lákadel letošní Star Rally Historic je návrat Franca Ceccata s Fiatem 131 Abarth na zlínské tratě po více než třech dekádách. Tento Ital bude účastníkem besedy v dalším bloku společně s Giuseppem Voltou, který se ve Zlíně stejně jako vloni opět představí s legendární Lancií 037 Rally. Také čtvrtá část besedy bude o comebacku, tentokrát se bude ale jednat o automobil – a to o „svalnatý“ Renault 5 Turbo, který patřil ke koloritu Barum Rally v první polovině osmdesátých let. Při besedě i samotné rally jej představí šotolinový vicemistr Francie z roku 2012 Paul Chieusse. Závěr čtvrtečního povídání o historických automobilech v Rally Village obstará prezentace sdružení KHSA, rakouského festivalu historických aut „Gr. B Rallyelegenden“ a také křest nové knihy o historii Rallye Český Krumlov. Po skončení besedy pak o půl desáté večer odstartuje autogramiáda, které se budou účastnit jak hosté předcházející besedy, tak další jezdci startující v letošní Star Rally Historic. Celý večer bude moderovat populární herec a zároveň velký milovník rally, pan Dalibor Gondík, a jednotlivé bloky budou vyplněny živou hudbou v podání Avion Big Bandu.Během následujícího pátku a soboty mohou zájemci o rally i kulturu zamířit do Škoda Motorsport Parku, který v centru Zlína zakotví už potřetí v řadě. Stejně jako vloni jej návštěvníci najdou na náměstí Práce, na parkovišti pod Velkým kinem. V pátek 29. srpna se ve Škoda Motorsport Parku uskuteční od 16 hodin setkání s mladoboleslavskými továrními posádkami a v rámci kulturního programu pak o hodinu později vystoupí populární hudební kapela Děda Mládek Illegal Band. V sobotu se hosté mohou těšit na vystoupení vítězky Československé Super Star 2013 Sabiny Křovákové a celý program vyvrcholí koncertem David Koller Bandu. Také tímto dvoudenním programem bude provázet Dalibor Gondík. Samotný Škoda Motorsport Park ale bude otevřen mnohem déle, od pátku až do nedělního odpoledne, přičemž vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.


Po celou dobu v něm bude k dispozici řada zábavných aktivit jako rally simulátor Force Dynamic 301, raceboxy, rally maskérna či lego stolky pro děti.

A kdo bude mít zájem, ten může v neděli večer zavítat na oficiální „Afterparty“ Barum Czech Rally Zlín, která se uskuteční v klubu Star Flip Zlín. Právě tam mohou fanoušci i samotní účastníci letošní barumky uzavřít celý rallyový týden. Rovněž tato diskotéka, na které zahraje DJ Error, bude přístupná zdarma.


 
Vytisknout

Diskuze: Motoristický Zlín s bohatým doprovodným programem

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Kopná (CZE)

Michal Kolář: „Do nové sezony s novým vozem.“

cvrček, věroslav

Věroslav Cvrček díl 2. „Zážitky ze Safari rally by byly na celou knihu“

Rally Pačejov (CZE)

Věroslav Cvrček díl 1. „Závody v roce 2023 jsme si naplno užívali.“

Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš v galerii Kuby Machálka

Rally Vyškov (CZE)

Jaroslav Petráš mění pro příští sezonu vůz

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Jakub Jirovec „Sezona 2024 bude se Škodou Fabia R5.“

reklama

Doporučujeme

Statistika dle seznamu přihlášených posádek - anotační foto

Statistika dle seznamu přihlášených posádek

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud