Walašskou rallyshow EVO III vyhrál Michalík

Tomáš Urban, 26. července 2009, 21:45 Google+

Letní variantu setkání jezdců rally uspořádal tým okolo Silvestra Mikuláštíka v Kopřivnici

Michalík, Roman

Michalík, Roman | foto: Tomáš Urban, RallyZone.cz

Walašská rallyshow evo III zavítala na polygon Tatry do Kopřivnice. Kdyse se zde jela i "divácká" RZ při Barum rally.

Do této volné soutěže se přihlásilo 18 jezdců. Hlavním tahákem pro diváky byla účast Pavla Valouška, který se teprve v pátek vrátil z dovolené. Aby mohl startovat, tak celou noc na svém autě pracoval Roman Michalík. Subaru si přijel vyzkoušet Egon Smékal. Se Subaru jel i Marcel Havlásek.

Dlouhé smyky a bláznivé kousky předváděl Martin Hudec. bezchybnou jízdu předváděl se svým Citroenem C2 S1600 Roman Švidrnoch. Velmi pěkné průjezdy předváděl i Pavel Valoušek sen. se svou Škodou 130 RS.

Závodilo se ve dvou kategoriích. Rally a jízda pravidelnosti a byla vypsána i třída dvoukolek.

V kategorii rally nejprve vedl Pavel Valoušek. Na jeho jízdě bylo vidět, že si se Subaru porozuměl. Ikdyž podle jeho slov je toto auto daleko slabší než jeho Mitsubishi. Bohužel ale před poslední trojicí Rz se rozpadl diferenciál a bylo po závodě.

V kategorii rally vyhrál Roman Michalík s Radimem Oravou. Druhý byl Roman Švidrnoch s Romanem Osičkou +40,7 a  třetí Tomáš Kubiš s Karlem Kubišem +51,8

V pravidelnosti vyhrál Petr Mikuláštík před Martinem Nitrou a Martinem Krečmerem.

Dvoukolby bezpečně vyhrál Švidrnoch. Druhý byl Jakub Koudela a třetí Štěpán Voznica.

Fotografie z této akce najdete ve fotogalerii.