Hustopeče: Kopecký vládne, ostatní sekundují

Marek Šteigr, 30. května 2008, 22:27 Google+

RALLY HUSTOPEČE; PO RZ 3: Po prvních třech odjetých rychlostních zkouškách vede v Agrotec New Holland Rally Hustopeče Jan Kopecký. Ostatní jezdci v čele s Pechem a Krestou ztrácí s každou další zkouškou další cenné vteřiny.

Kopecký, Jan

Kopecký, Jan | foto: CRT Kopecký

První test v Hustopečích vyhrál překvapivě Václav Pech. Druhý se ztrátou 0,6 vteřiny dojel Kopecký, následován rovněž překvapivě Romanem Odložilíkem. Čtvrou pozici v RZ1 získal Béreš a až pátý dojel se ztrátou 9,7 vteřiny Kresta. Až posléze se ukázalo že Kopecký dělal na této zkoušce hodiny.

Další dva testy suverénně ovládl Kopecký, když v obou případech „nadělil“ vždy druhému Krestovi více než pět vteřin.

Celkově je ve vedení Kopecký před Pechem. Ten už ztrácí 15,4 vteřiny. Třetí příčku okupuje Kresta se ztrátou dalších téměř osmi vteřin na Pecha. Čtvrtý jede Bére. ten už ztrácí po třech zkouškách na vedoucího Kopeckého 38 vteřin.

Velkým zklamáním je zatím výkon Pavla Valouška. Valoušek měl podle očekávání sekundovat čelu startovního pole, ale zatím je až ve druhé desítce průběžného pořadí. Naopak skvělý výkon podává Roman Odložilík. Ten jede s vozem Peugeot 207 S2000 na prozatímním pátém místě celkově.

Tolik v krátkosti dění v prvních třech zkouškách rally Hustopeče. O dalším průběhu vás budeme informovat.