Ford dovezl z Turecka double

Tomáš Urban, 15. června 2008, 18:02 Google+

Jezdci Fordu zaznamenali v Turecku double. Z vítězství se radoval Hirvonen. Loeb až třetí.

Hirvonen, Mikko

Díky vynikající taktice týmu Ford, mohl Mikko Hirvonnen slavit v Rally Turecko vítězství. Druhý Jari MAtti Latvala ztratil na Hirvonena pouze 7,9 vteřiny. Třetí Francouz Loeb oběma Fordům čistil trať v sobotu trať, aztratil 25,7 vteřiny, které už nedokázal stáhnout. Celkově to znamená, že se Hirvonen dostal o tři body do vedení v celkovém hodnocení šampionátu.

Na čtvrtou pozici se vyhoupl po defektu Sordo, hned za ním se povedl dobrý závod Henningu Solbergovi s Fordem. Rozdíl mezi nimi byl jen 8,5 vteřiny. Šesté místo a tři body dovezlo do cíle nové Subaru se Solbergem za volantem. Pěkné sedmé místo patři Wilsonovi.Osmý skončil Conrad Rautenbach. Na devátém a desátém místě Munchi´s Fordy Villarga a Clark.

Do cíle nedojel Ital Galli, když po sobotní etapě byl naprosto dehydrovaný a vyčerpaný. Týmový lékař mu nedoporučil pokračovat. Soutěž také nedokončily obě Suzuki.

PCWRC

V produkčních vozech se od začítku ujal vedení Aigner s Mitsubishi deváté evoluce. Druhý skončil po spolehlivém výkonu Patrik Sandell s Peugeotem 207 S2000. Třetí místo patří Baldaccimu. Čtvrté místo pařilo Prokopovi, ten byl ale po druhém dni vinou technických problému a přijetí cizí pomoci vyloučen (více bude v tiskové zprávě týmu). Čtvrtý tak skončil Rauam a pátý Araujo. Velkou smůlu měl mladý Rus Vertunov, když měl na dosah úspěch v podobě čtvrtého místa, ale na poslední 31 km dlouhé RZ  měl defekt.

10.Clark B. - Nagle P. Ford Focus RS WRC 07 A8    +14:48,8

11. Aigner A. - Wicha K. Mitsubishi Lancer Evo IX PCWRC N4    5:02:21,6 +20:14,5
12. Sandell P. - Axelsson E. Peugeot 207 S2000    PCWRC N4 +21:03,2
13. Atkinson C. - Prévot S. Subaru Impreza WRC 08 A8 +22:36,5
14. Baldacci M. - Agnese G. Mitsubishi Lancer Evo IX PCWRC N4 +23:15,5
15. Rauam M. - Kutt S. Mitsubishi Lancer Evo IX    PCWRC N4 +25:45,5
16. Araujo A. - Ramalho M. Mitsubishi Lancer Evo IX PCWRC N4  +26:38,3
17. Vertunov E. - Troshkin G. Subaru Impreza WRX STi    PCWRC    +27:07,5

Jezdci a týmy mají teď měsíční přestávku. Další soutěž Neste Oil Rally Finland (JWRC+PCWRC) 31.7. - 3.8. 2008. Zpravodajství Vám opět přineseme zde.