VI. Rally JVP system Prachatice je za dveřmi

Tomáš Urban, 13. srpna 2008, 10:01 Google+

Pár dní před startem VI. Rally JVP system Prachatice přihlášeno více než sto soutěžních posádek.

Loga

Loga | foto: Archiv RallyZone.cz

Největším tahákem pro diváky bude pravdepodobne start vozu kategorie WRC. Škodu Octavii WRC bude premiérově pilotovat Josef Pátl se spolujezdcem Miroslavem Králikem, druhý vůz stejné značky bude pilotovat Igor Drotár s Vladimírem Bánocim. Se Škodou Fabia WRC se představí loňský absolutní vítěz Karel Trněný a jako již tradičně nebude na startu chybět s Toytou Corollou WRC Karel Macek.

Dalšími velkými postavami pak jistě budou Karel Trojan, Jaroslav Orsák, Josef Semerád, Sláva Ducháček, Jan Sýkora, Milan Pantálek a další špičkoví piloti, využívající vozy nejrozšířenější značky této třídy Mitsubishi Lancer.

Samostatnou kapitolou budou vozy Peugeot 207 S 2000. Jeden bude pilotovat Josef Peták, který  vyhrál Pelhřimov a vede svou kategorii ve sprintech. Další bude řídit Roman Odložilík. Atraktivní bude i
vůz Peugeot 206 S 1600, se kterým byl Jiří Vlček třetí ve své kategorii na Rally Pelhřimov. S Renaultem Clio S 1600 pak pojede Jan Dohnal, ten vyhrál v Pelhřimově kategorii A6.

Ze zahraničních posádek se v Prachaticích představí Rakušan Ewald Gartner se Suzuki Swift GTi. O start mají zájem i některé německé posádky a v těchto chvílích se řeší technické a administrativní záležitosti, aby jim start byl umožněn.

Určitě by se nemělo zapomínat ani na domácí jezdce, kteří se vydají do boje s konkurencí. S Toyotou
Corollou 1600 jede René Klíma, s Mishubishi Lancer EVO VII pojedou bratři Kramlovi z Vimperka.
Prakticky domácím pilotem je z Českého Krumlova Pavel Kundrát, ten osedlá Peugeota 206 S 1600.

Možnost zasílání přihlášek do závodu byla pořadatelem prodloužena do středy 13.srpna, a tak se mají
posádky, které se o účasti v Prachaticích teprve rozhodují, možnost přihlásit.

Za všechny pořadatele se těšíme na účast co nejpočetnějšího závodního pole jezdců a samozřejmě i