Šestinásobný mistr světa Sébastien Loeb na Setkání mistrů v Sosnové

Jan Mochan, 26. října 2009, 16:24 Google+

Letošní sezona v automobilovém sportu pomalu končí, ve všech důležitých šampionátech, ať světových, evropských nebo českých, jsou tituly rozdány, a tak vlastně nezbývá nic jiného než poděkovat divákům za celoroční přízeň. Vybraní jezdci k tomu budou mít příležitost na tradičním Global Assistance Setkání automobilových mistrů, které se uskuteční v sobotu 7. listopadu na Autodromu Česká Lípa.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Citroën

Citroën | foto: Citroën Sport

Sdílejte článek

A bude to setkání, jak se sluší a patří. Společnosti Citroën ČR se totiž podařilo zajistit účast mistra světa Sébastiena Loeba, jenž o víkendu vybojoval v Anglii již šestý titul mistra světa. Světovým rallye kraluje nepřetržitě šest let. Takovou bilancí se nemůže pochlubit žádný jiný jezdec. Přijede společně se svým dlouholetým spolujezdcem Danielen Elenou a divákům předvede své umění s Citroënem C4 WRC. Ještě dodejme, že značka Citroën získala v roce oslav 90. let svého založení, už pátý titul v Poháru konstruktérů od roku 2000..

Sebastien Loeb

Francouzské hvězdě budou sekundovat nejlepší naši jezdci z rallye s vozy kategorie WRC, S2000 a produkční skupiny N. Chybět nebudou ani zástupci rallycrossu, kteří jsou v Sosnové jako doma a tradičně skvělou show nabídnou jistě také autokrosaři se svými buginami.

Setkání mistrů se pojede na stejné trati jako Super RZ při nedávné Rally Bohemia. Na paralelně rozdělené trati si to proti sobě rozdají vždy dva jezdci, kteří si jednotlivé tratě v půlce vymění díky přemostění. Do finále se tak vyřazovacím způsobem probojují dva nejlepší v každé kategorii. Ti se pak utkají o celkové vítězství.

Závod začíná v 8 hodin zahřívacím tréninkem, po němž následují rozjížďky jednotlivých kategorií. Po polední pause vyplněné autogramiádami a doprovodným programem, jsou na programu semifinálové a finálové jízdy.

Setkání mistrů si během sedmi předchozích ročníků získalo značnou prestiž jak mezi samotnými jezdci, tak diváky i odborníky. A nejinak tomu bude také letos, zvláště když se podařilo zajistit start Sébastiena Loeba. Už kvůli němu se vyplatí do Sosnové určitě přijet, protože taková příležitost se už nemusí nikdy opakovat. Informace najdete na www.rallycross-sosnova.cz

Vytisknout

Diskuze: Šestinásobný mistr světa Sébastien Loeb na Setkání mistrů v Sosnové

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Podorlická rally (CZE)

III. Dnipro-M Podorlická Rally - foto Jan Merta

Ilustrační foto

Jezdíte jako závodník? A máte na to vhodnou havarijní pojistku?

Rally Šumava (CZE)

Jaromír Tarabus dominoval na Šumavě

Historic Vltava Rally (CZE)

Vltava ve fotografii Jakuba Machálka

Rally Šumava (CZE)

Racing21: Naděje ukončil Čínovský okruh

Rally Kopná (CZE)

Minařík Racing úspěšný na Kopné i na Šumavě

reklama

Doporučujeme

Grzyb, Grzegorz

Grzegorz Grzyb po Vsetíně zářil spokojeností

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud