Tusťák byl s Fabií S2000 čtvrtý

Josef Janoušek, 1. března 2010, 13:08 Google+

Premiérový start v letošní sezoně absolvovala o uplynulém víkendu posádka Antonín Tlusťák/Jan Škaloud, kteří představili nový speciál Škoda Fabia S2000 fanouškům na trati francouzského pohárového závodu Rallye Routes du Nord.

prazsky rallysprint

Zlínsko – boleslavská dvojice pojala první letošní start jako dobrou přípravu na náročnou sezonu v Mediasport Mezinárodním mistrovství České republiky a v Mistrovství Evropy. A jelikož domácí šampionát odstartuje již za měsíc Valašskou rallye, zavítala posádka na předsezónní ostrý test do Francie, kde v současné době panují podobné podmínky, které lze očekávat právě na prvním podniku MMMČR.

Soutěž, kterou ovlivnila velká bouře, která zasáhla Francii, byla pro všechny velmi náročná. Na trati panovaly těžké podmínky. Jezdci se museli potýkat s neustálým deštěm a s velkými nárazy větru. Nejlépe se s těmito podmínkami vyrovnal vítěz z roku 2008, belgičan Claudie Tanghe na „obstarožní“ Toyotě Celica GT4, před dvěma speciály WRC, Toyotě Corrola WRC Vincenta Christianna a Subaru Impreza WRC Jose Barbary.

Česká dvojice obsadila celkově čtvrté místo se ztrátou 3:45,3 na vítěze, a i když se jednalo jen o test a první svezení v novém speciálu po dlouhé zimní pauze, kde výsledek nebyl tím prvořadým, byly některé zajížděné časy příslibem do budoucna. Mimo dvou RZ zajížděla posádka vždy časy mezi čtyřmi nejlepšími a několikrát se objevila i na „bedně“.