Mogul Rally Šumava 2010: Vítězem zaslouženě Valoušek

RallyZone.cz, 16. dubna 2010, 20:43 Google+

On-line: Akutializace 17:49 Vítězem Rally Šumava se stal Pavel Valoušek s Zdeňkěm Hrůzou. Kresta druhý.

Valoušek, Pavel - Hrůza, Zdeněk

Pavel Valoušek s Petrem Hrůzou se Škodou Fabií S2000 Škoda Delimax Teamu se stali vítězi letošní Rally Šumava. Po celý den vedli souboj s Romanem Krestou na Peugeotu. V cíli je dělilo šest vteřin. Třetí místo patří Jaromíru Tarabusovi s Fiestou S2000, čtvrtý je Václav Pech. Orsák neudržel místo páté, když měl defekt. Pátý tak skončil Štajf se Subaru. Sedmý byl Peták, osmý Triner, devátý Arazim. Na desáté místo se dostal Jake, protože Běhálka zastavila spojka. Rally Dokončilo 29 posádek.

A5 vyhrává Bernatík před Hodaňem, A6 vyhrává po velké bitvě o sedm vteřin Skoupil před  Kneifelem, A7 dojela pouze Fiesta Fišera, N2 vyhrál Vladyka, N3 Smémakl minutu před Radou.

+6:00,6

Nejlépe se do slunečného rána probudil Pavel Valoušek, když první dvě Rz dnešního dne vyhrál. Kresta vyhrál desátou, ale jedenáctou opět Valoušek. Na druhém místě tak Kresta ztrácí na Valouška  7,5 vteřiny.Třetí je Tarabus, který má ale problémy s motorem a přijel do časovky po pět minut později. Problémy měl také Pech, když jeho Lancer jede pouze s pohonem zadních kol, takže mechanici v servisu budou mít plno práce. Velká bitva je o sedmé místo, kde závodí mezi sebou Běhálek, Triner, Arazim a Peták.Před námi jsou poslední čtyři RZ.

Nějaký problém an RZ 11 má Tuček, ztratil téměř čtyři minuty.Dnes odstoupil Votava a a Sojka.

+3:58,3

Do slunečného odpoledne odtartovalo 49 posádek do první etapy náročné soutěže. Již na Čínovském okruhu se ze soutěže s porouchanou převodovkou poroučel Tlusťák, ve stejné zkoušce skončil i Černý, když nevydržela poloosa jeho C2R2, což je velká škoda. Na druhé rychlostní zkoušce skončil i Landa pro poruchu transmisí. Ve stejné zkoušce odstupuje Šlehofer pro poruchu motoru Punta S1600. Na třetí RZ opět otočila zády k Ponďovi jeho C2, když přestala fungovat palivová soustava.

Po čtvrté RZ vedl Valoušek, jen o 1,9 před Krestou. Na třetí místě jedoucí Pech ztrácel u 17,6 a čtvrtý Tarabus téměř devatenáct. Pátý je Orsák už s téměř minutovou ztrátou. Zanedlouho přineseme výsledky po první etapě.

Ve druhém kole RZ se zadařilo Tarabusovi, když předjel Pecha. Také se zadařilo Štajfovi, když se posunul před Petáka. Stejně tak Běhálek se posunul před Trinera. V soutěži pokračuje 38 posádek.

A6 vede Skoupil o šest vteřin před Vlčkem, A7 vede Fišer s Fiestoi, A5 vede Bernatík před Šaškem. N2 vede Dan Vladyka, N3 vede Egon Smékal