Český šampionát bude opět kvalitnější, shodli se jezdci

Roman Ordelt, 23. března 2011, 18:25 Google+

Přední jezdci z čela startovního pole jubilejního třicátého ročníku BONVER Valašská rally 2011 přijali pozvání organizátorů a zúčastnili se tiskové konference se zástupci sdělovacích prostředků. Před novináře usedli úřadující český šampion a vítěz loňské valašky Pavel Valoušek, evropský vicemistr v rally Antonín Tlusťák a valašskomeziříčský jezdec Roman Michalík, bývalý mistr světa a Evropy v enduro. Úvodní podnik Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally 2011 slibuje kvalitní startovní pole a dramatické boje o vteřinky na rychlostních zkouškách.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Kresta, Roman

Kresta, Roman | foto: Petrů, Josef

Sdílejte článek

„Před třemi týdny nám Škoda Motorsport rozvázala spolupráci. Času do prvního závodu sezony zbývalo opravdu málo a naším cílem bylo připravit v krátkém čase konkurenceschopné auto na čelní příčky,“ uvedl Pavel Valoušek na zlínské tiskové konferenci. Valouškovi se zásluhou silného partnera potravinářské společnosti Delimax podařilo dojednat v českém šampionátu start se špičkovým vozem Peugeot 207 S2000 specifikace 2011 z dílen Peugeot Sportu. Auto bude provozováno známým belgickým týmem Kronos, s nímž má dvojice Pavel Valoušek, Zdeněk Hrůza zkušenosti ze startu před třemi lety na domácí barumce. „Konkurence v českém šampionátu bude opět velká. K hlavním favoritům patří Honza Kopecký, Roman Kresta a Vašek Pech. Čeká nás tuhý souboj o desetinky a vteřinky na rychlostních zkouškách. Samozřejmě rádi bychom obhájili mistrovský titul,“ pověděl jednatřicetiletý jezdec Peugeot Delimax Total Teamu. Právě v loňském roce slavil otrokovický jezdec v okolí Valašského Meziříčí první výhru, která položila základ k pozdějšímu mistrovskému titulu. „Na loňský ročník valašky vzpomínám opravdu rád. Bojovalo se od prvních kilometrů až do posledního metru. Ani před závěrečnou rychlostní zkouškou nebyl znám vítěz. Byl to boj na ostří nože, ze kterého jsme nakonec odešli jako vítězové. Jednalo se o naše první velké vítězství v českém šampionátu. Určitě vzpomínám na valašku pouze v dobrém a velmi se těšíme na letošní start,“ řekl Pavel Valoušek, pro něhož byla loňská sezona doposud nejlepším rokem dosavadní kariéry. „Určitě se jednalo o skvělou sezonu. A to jak výsledkově, tak i po stránce výkonů. Pomýšlíme na obhajobu titulu, i když konkurence je velmi silná. Naším prvořadým úkolem je sžít se s novým autem,“ uzavřel žhavý favorit letošní BONVER Valašská rally 2011.Jako první jezdec sjede ze startovní rampy na trať jubilejní Valašské rally zádveřický jezdec Antonín Tlusťák na voze Škoda Fabia S2000. Úřadující evropský vicemistr si vyjel priorotu FIA B a poveze nejnižší startovní číslo 1. „Valaška je pro nás domácí závod, který se jede prakticky za barákem. Pojedeme ji bez nutnosti bodovat a bez tlaku, zkrátka si ji chceme naplno užít. V letošním roce se zúčastníme kompletního seriálu jedenácti závodů mistrovství Evropy. Z českých soutěží se vedle barumky svezeme právě na valašce, objevíme se na Rallysprintu Kopná ve Slušovicích a snad i v Českém Krumlově, který je stále v jednání.  Valašskou rally velmi dobře poznám, je výborně organizovaná a konkurence v českém šampionátu je rok od roku větší,“ řekl Antonín Tlusťák, otec tří dcer.

Přes zimní přestávku nenastaly žádné změny v jeho týmu. K dispozici je nadále rychlý vůz Škoda Fabia S2000, který prošel po sezoně kompletní repasí. Tým osvědčených mechaniků pod vedením Jirky Malčíka zůstal rovněž v osvědčené sestavě jako loni. Tlusťák má za sebou již úvodní start na regionální soutěži Rallye des Routes du Nord na severu Francie. „Nejeli jsme zde pro výsledek, neboť nám závod posloužil jako vítaný test. Jsou zde charakterem podobné tratě jako v Belgii při Ypres rally. Zkoušeli jsme různé variatny nastavení podvozku auta. V porovnání s loňskem jsme byli na kilometr tratě výrazně rychlejší. Zlepšení bylo patrné, ale máme ještě rezervy. Člověk musí neustále zrychlovat,“ pověděl devětadvacetiletý pilot, jehož bude již třetí sezonu navigovat Jan Škaloud. Tlusťáka čeká první start v mistrovství Evropy v polovině dubna na Rally Mille Miglia v Itálii, neboť úvodní evropský podnik v Řecku byl z finančních důvodů odvolán.„Letos se sejde v Evropě opět velmi kvalitní konkurence, neboť startovní pole je rok od roku kvalitnější. Budeme chtít zúročit zkušenosti z minulých let, neboť jsme startovali v minulosti na každém podniku. Pojedeme kompletní seriál včetně závodů v Turecku a na ostrově Madeira. Auto je výborně připraveno, chceme zajet co nejlepší výsledek,“ uzavřel Tlusťák.Ve startovním poli jubilejní valašky se objeví i místní valašskomeziříčský jezdec Roman Michalík, bývalý mistr světa a Evropy v motocyklovém enduro. Před časem přesedlal na automobilové rally, i když letos se vrací opět do sedla motorky. „Před časem přišlo na motorce zranění a musel jsem enduro na chvíli opustit. Dal jsem se s partou kamarádů na rally. Valašku jedeme téměř z povinnosti, neboť se jedná o srdeční záležitost a domácí podnik,“ řekl populární „Palič“, jenž pojede opět s červeně zbarveným vozem Mitsubishi Lancer EVO IX a na dveřích poveze startovní číslo 21. Přesto pro něho nebude rally v letošní sezoně prioritou. „Domluvili jsme se s kamarády, že se vrátíme zpět k enduru. Zúčastním se českého šampionátu, kde je konkurence stále větší. Uvidíme, jak nám vyjde úvodní závod. Snad jsem ještě na motorce nezapomněl jezdit,“ pověděl Michalík, který bude startovat se slovenskou licencí na motocyklu Beta 350-4T. Na sedadle spolujezdce v soutěžním vozidle nahradí Radima Oravu motoristický fotograf Pavel Kacerovský. „Vzhledem k přestupu k motorkám, jsem nemohl Radimovi slíbit celou sezonu v rally. Radim bude z těchto důvodů navigovat Iva Srba, zatímco na horké sedadlo vedle mě se posadí Pavel Kacerovský,“ upřesnil Michalík, nejlepší sportovec Zlínského kraje před pěti lety.

Vytisknout

Diskuze: Český šampionát bude opět kvalitnější, shodli se jezdci

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Vyškov (CZE)

Ve Vyškově vyhráli Petr Semerád a Jan Dohnal

Talaš, Jakub

O kartingu i rally s Jakubem Talašem

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Pavel Valoušek: „Čeká mne závodění s kočárkem.“

Traiva RallyCup - září

Radek Jatel: „Plním si své sny.“

Rally Vyškov (CZE)

Premiérový start Ševčíka s Mirage Proto ve Vyškově

Traiva RallyCup - září

Traiva v září - galerie Kuby Machálka

reklama

Doporučujeme

Pech, Václav

Všichni favorité valašky převzali itinerář

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. O kartingu i rally s Jakubem Talašem

  2. Radek Jatel: „Plním si své sny.“

  3. Premiérový start Ševčíka s Mirage Proto ve Vyškově

  4. Ve Vyškově vyhráli Petr Semerád a Jan Dohnal

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud