Valašský vteřinový bronz Honzy Černého

Jan Dušek, 27. března 2017, 19:15 Google+

Jen jedna vteřina dělila posádku týmu MOGUL ŠKODA ACA RACING od druhého místa na Valašské rally.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Valašská Rally (CZE)

Valašská Rally (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

V okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice o víkendu odstartoval seriál TrueCam mistrovství České republiky v rally. První soutěží roku byla 36. Janča Valašská rally Valmez a na této soutěži se ve velmi dobrém světle ukázala posádka týmu MOGUL ŠKODA ACA RACING. Jan Černý s Petrem Černohorským vstoupili do soutěže v roli obhájců loňského vítězství. Konkurence meziročně ale citelně posílila a bylo jasné, že na rychlostních zkouškách převážně hodně rychlého charakteru se svede nelítostný souboj o vteřiny. Jan Černý s Petrem Černohorským vstoupili do soutěže sérií rychlých časů, které posádce v závěru první etapy zajistily třetí příčku jen 7,1 vteřiny za největším soupeřem, kterým byl tentokrát Václav Pech jun.

img-responsive

Valašská Rally (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Hned od počátku druhé etapy Jan s Petrem po vteřinkách ukrajovali z náskoku jejich nejbližšího soupeře, aby se jim po desáté rychlostní zkoušce podařilo se dostat před něj na pomyslné stříbro. Škoda Fabia R5 týmu MOGUL ŠKODA ACA RACING do té doby bezchybně fungovala a vyrovnané výkony, které po celou soutěž posádka podávala dávaly tušit, že v boji o druhou příčku již může být rozhodnuto ve prospěch Jana Černého a Petra Černohorského. Bohužel technický problém po desáté rychlostní zkoušce znamenal, že Jan Černý musel výrazně zvolnit a až v samotném závěru soutěže jej o mizivou jednu vteřinu soupeř znovu předstihl a sesadil na třetí místo. Přes počáteční zklamání je celý MOGUL ŠKODA ACA RACING tým s výsledkem na Valašské rally spokojený a za daných podmínek si jej váží. Třetí místo v nebývale silné konkurenci po kvalitním výkonu posádky má velkou sportovní hodnotu, a i přesto, že by na stříbrné pozici bylo radosti ještě více, tak MOGUL ŠKODA ACA RACING tým neodjíždí z Valašska smutný. 

Jan Černý, jezdec MOGUL ŠKODA ACA racing týmu: „Celkového výsledku z Valašské rally si vážím. Celá soutěž se nám s Petrem povedla a ve velké pohodě se nám dařilo zajíždět kvalitní časy na rychlostních zkouškách. Souboj s Václavem Pechem mě osobně hodně bavil a je škoda, že jej v závěru v náš neprospěch rozhodl technický problém, kdy se nám po projetí rychlostní zkoušky Kopřivnice začalo zadírat ložisko kola, které nakonec úplně odešlo a my měli dost problémů udržet auto na cestě. Neustále se nám rozhazovala geometrie a auto se v každé zatáčce chovalo jinak. Nakonec nám praskl brzdový kotouč, auto špatně brzdilo a museli jsme dost citelně zvolnit. To, že nám uniklo druhé místo o tak malý kousek mě mrzí, ale současně mám dobrý pocit z toho, že jsme podali výkon, za který se nemusíme stydět, a že jsme dobře reprezentovali naše partnery. Už v pondělí nás čeká přesun na Azorské ostrovy, kde odstartujeme do první soutěže mistrovství Evropy. Jsme v dobré náladě a chtěl bych tam podat stejně vyrovnaný výkon, jako tady na Valašce.“

Autor: MOGUL ŠKODA ACA RACING – PR

https://www.facebook.com/jancernyrally 

https://www.youtube.com/user/JanCernyRallyDriver 

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Valašský vteřinový bronz Honzy Černého

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Úspěšná premiéra Ondřeje Bisahy a Hyundai Lenner Sport na Barum rally

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

S kolem navíc bylo po výsledku

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

BCRZ: Další parádní představení Stříteského s Mikulíkem

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Rentor racing na Barumce v cíli s dvěma vozy

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Šťastná sedmička: Pešl vyhrál na Barumce a je mistrem republiky ve své třídě

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Úspěšná sezóna se smolným koncem

reklama

Doporučujeme

Valašská Rally (CZE)

Prezident AČR na slavnostním zahájení 36. Valašské rally

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Ohlasy jezdců v cíli

  2. RUFA SPORT na Barum Rally s majstrom FIA ERC Alexeyom Lukyanukom

  3. Kopecký králem barumky, slaví osmý triumf!

  4. Star Rally Historic vyhrál obhájce prvenství Neumann

  5. Také letošní barumka přitáhla zájem médií

  6. Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud