K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Dominik Brož na Kanárech mezi Juniory sedmý

Miroslav Vebr, 14. května 2017, 14:08 Google+

Druhý úspěšný závod v letošní sezoně má za sebou posádka ACCR Czech teamu Dominik Brož s Petrem Těšínským. Na začátku května se s Peugeotem 208 R2 postavila na start Rally Islas Canarias a v hodnocení ERC Junior obsadila 7. příčku.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Brož Dominik - Těšínský Petr

Brož Dominik - Těšínský Petr | foto: Petrů, Josef

Sdílejte článek

Evropské mistrovství Juniorů pokračovalo druhou ostrovní soutěží po sobě. Na přelomu března a dubna to byla Azorská rally a turnovská posádka zde vybojovala první body do tabulky za 6. místo. Po měsíční pauze se mladí jezdci sešli znovu, tentokrát se dějištěm závodu staly Kanárské ostrovy. „Pro nás začala soutěž na Kanárských ostrovech již 26. 4., kdy jsem s tátou vyrazil z domu směr Španělsko, kde jsme naložili soutěžní vůz včetně doprovodného auta na trajekt. O tři dny později už bylo vše naloženo dle plánu a my se mohli v poklidu letecky přepravit na ostrov do Las Palmas. Tady jsme měli jeden den odpočinku, než doplula loď s naší technikou. V pondělí okolo oběda jsme převzali auta z přístavu a vyrazili na oficiální test do 50 km vzdálených hor. Z tohoto testu jsem byl trošku zklamaný, neboť charakter trati byl poněkud odlišný od rychlostních zkoušek, které nás čekaly v závodě. Otestování auta proběhlo bez problémů a my se mohli připravit na seznamovací jízdy,“ přiblížil sled událostí před soutěží Dominik Brož. Úterý a středa byly určené pro posádky k seznamovacím jízdám. Počasí by více vybízelo k povalování se na pláži, ale posádky se ve velkém horku vydaly do hor poznávat místní erzety. Soutěž na Kanárských ostrovech byla pro Juniory zcela novou, neboť mladí jezdci zde startovali zcela poprvé. „Charakter rychlostních zkoušek v horách byl velmi náročný a těžko bych tyto testy přirovnával k některým zkouškám v Česku. Bylo to neustále ze zatáčky do zatáčky a rovinky zde bývaly spíše výjimkou. Kromě najíždění rychlostních testů jsme ještě absolvovali Junior experience, což byla taková mini škola ohledně rozpisu. Role učitele se zhostil Craig Breen, jenž má bohaté zkušenosti ze světových i evropských soutěží a my od něj získali spoustu rad a poznatků. Vedle toho jsme se i my na pár okamžiků vžili do role mediální hvězdy, a před kamerou odpovídali na různé otázky, čili Media trénink,“ podělil se o krásné zážitky mladý jezdec.

Ve čtvrtek již na všechny posádky čekala kvalifikační zkouška a večer slavnostní start, kde španělští diváci vytvořili nádhernou a neopakovatelnou atmosféru. V pátek ráno se šlo již zostra do závodu. V harmonogramu byly tři rychlostní testy, které se jely dvakrát. V kategorii ERC junior měli Dominik s Petrem deset soupeřů a ve třídě RC4 pak 23. „První kolo pátečních erzet bylo z naší strany dobré, ale s časy jsme moc spokojeni nebyli. Do odpolední sekce jsme sehnali tvrdé pružiny včetně stabilizátorů a pocitově byla jízda hned mnohem lepší. Před 5. RZ nám však panel v autě hlásil závadu, ale naše snaha o odstranění vycházela na prázdno. To se podařilo až před šestou zkouškou, kterou jsme zajeli velmi dobře a to v pátém čase mezi Juniory,“ uvedl Dominik Brož. Po první etapě byla posádka Brož - Těšínský na průběžném 8. místě mezi Juniory, ve třídě RC4 to byla příčka 18. Sobotní etapa v sobě obsahovala opět tři rychlostní testy se dvěma průjezdy. „Druhý den jsme chtěli navázat na výsledek ze závěru první etapy. Jízda byla z našeho pohledu super a plynulejší, navíc jsme se vyvarovali zbytečných chyb. Přesto se nám stoupat ve výsledcích vzhůru moc nedařilo. I tak si vezeme ze závodů spoustu zkušeností. Nyní je auto na cestě z Kanárských ostrovů a my se budeme snažit co nejlépe se připravit na další podnik ERC Junior, kterým bude polský Rally Rzesov na začátku srpna. Máme tedy tříměsíční pauzu, kterou bychom rádi vyplnili starty v Česku. Jako ideální se nám jeví závody v Hustopečích a na takřka domácí Bohemii, tak nám přijďte zafandit,“ nastínil nejbližší program týmu Dominik Brož a dodává: „Velké díky patří tátovi a všem mechanikům, stejně jako Petrovi za pohodu během závodu v autě. Dík směřuje i rodinám a přátelům za podporu, opravdu si toho hodně vážíme. A poděkování patří také naším partnerům, bez kterých bychom těžko absolvovali evropské závody, jsou to: TMS Turnov, BRD Kovo, CNC František Beran, Autoservis Havel, Občerstvení u Jezu, Autorent, BP Rally team a Autoklub České republiky.“

Zbývá tedy už pouze doplnit umístění posádky na Rally Islas Canarias 2017, tak tedy v ERC Junior obsadili Dominik s Petrem 7. místo, ve třídě RC4 to bylo místo 15 a v absolutní klasifikaci 39. místo.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Dominik Brož na Kanárech mezi Juniory sedmý

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Uvidíme Sébastiena Ogiera v DTM?

Ogier by si v září mohl na Red Bull Ringu vyzkoušet závod DTM

Ostberg, Mads - Eriksen, Torstein

Citroën zvažuje velkou změnu v set-upu C3 WRC pro Rally Finland

Rally Bohemia (CZE)

45. Rally Bohemia 2018 ve zpětném zrcátku

Traiva RallyCup - březen

Dominik Stříteský - rally mne hodně baví.

Rally Sardinia (ITA)

Wilson: Ogier boj o letošní titul ještě zdaleka neodepsal

M-Sport ve spolupráci s Fordem připravil novou aerodynamiku v zadní části pro Fiestu WRC

M-Sport testuje ve finských lesích novou aerodynamiku Fiesty WRC

Rally Bohemia (CZE)

Minařík racing na Rally Bohemia s poháry pro Dohnala i Krajču

Rally Bohemia (CZE)

KIT Racing vyšel na Bohemce na prázdno

Rally Bohemia (CZE)

Životní výsledek Sandry Pokorné na Rally Bohemia

Rally Bohemia (CZE)

Bohemka ve fotogalerii Honzy Duška

reklama
reklama

Doporučujeme

Blomqvist, Stig - Jakobsson, Robert

Legenda motorsportu Stig Blomqvist míří na Rallye Tatry!

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. M-Sport testuje ve finských lesích novou aerodynamiku Fiesty WRC

  2. Minařík racing na Rally Bohemia s poháry pro Dohnala i Krajču

  3. Dominik Stříteský - rally mne hodně baví.

  4. Citroën zvažuje velkou změnu v set-upu C3 WRC pro Rally Finland

  5. 45. Rally Bohemia 2018 ve zpětném zrcátku

  6. Ogier by si v září mohl na Red Bull Ringu vyzkoušet závod DTM

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud