K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Autoklub České republiky přistupuje k dalšímu kroku při hledání nových mistrů volantu

RallyZone.cz, 1. září 2017, 19:12 Google+

Není žádným tajemstvím, že Autoklub České republiky se opět vydal na lov mladých, neokoukaných a talentovaných pilotů z řad licencovaných jezdců i široké veřejnosti. Naposledy 29. srpna 2017 měli všichni uchazeči, kteří splňují podmínky projektu, možnost zaregistrovat se a udělat tak první, tolik potřebný krok k tomu, aby se mohli stát Autoklub Peugeot Rally Talentem pro rok 2018.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Autoklub Peugeot Rally Talent

Autoklub Peugeot Rally Talent | foto: AUTOKLUB České republiky

Sdílejte článek

S radostí můžeme oznámit, že i přes striktní pravidla, náročnou registraci a pro mnohé možná i první vystoupení před kamerou, se našlo 137 odvážných, kteří odeslali přihlášku splňující všechny požadavky. Už jen věkové omezení 18 až 23 let sebralo vítr z plachet mnohým pilotům, kteří by se jinak rádi zúčastnili. Nejinak tomu bylo i u videa, kde se naplno ukázalo, že natočit krátký medailonek, ve kterém člověk mluví sám o sobě, není úplně jednoduché. I proto si velmi považujeme toho, že se našlo více než 100 uchazečů, kteří sebrali svůj řidičský um, rozum i odvahu a přihlásili se do projektu Autoklub Peugeot Rally Talent 2018.

Odborná porota dlouho rokovala a skládala všechna pro i proti, aby nakonec vybrala 25 pilotů, kteří postoupili do semifinále. Těmi jsou: Jan DVOŘÁK, Radek FRANC, Matyáš HOMOLA. Maximilian HÖNIG, Adam CHARVÁT, Linda JANÁČKOVÁ, Karolína KOŘÍSTKOVÁ, Jakub LAVICKÝ, Tereza MACHOVÁ, Matěj MAREČEK, Patrik OTRUBA, Tomáš PALBUCHTA, Jan POŘÍZEK, Lukáš POTOCKÝ, Petr SABLÍK, Matěj SÍTNÍK, Petr SUCHÁNEK, Filip ŠIMÍK, Václav ŠINDELÁŘ, Daniel TOMEK, Tomáš UHER, Tomáš VALLA, Pavel VAVROUŠEK, Tomáš VLČEK a Lukáš WUDY.

Samotná eliminace na základě dotazníku byla veliká. Z tohoto důvodu bude semifinálové kolo pouze jedno.  Souboj o postup do národního finále vypukne již tuto neděli, 3. září 2017 na polygonu v Hradci Králové.

Vybraní závodníci pojedou slalomový závod svými vlastními vozy (nebo zapůjčenými). Není třeba bát se rozdílu ve výkonosti vozů jednotlivých závodníků, protože závody nebudou probíhat „napříč závodníky“. Vedle syrového výkonu auta bude přihlíženo především k přístupu k vozu, progres ve vlastním zlepšování a cit pro jízdu. Je jasné, že WRC bude na totožné trati rychlejší než R2, a právě proto bylo přistoupeno k tomuto hodnocení, které je korektnější. Dalším důležitým bodem je pak pohovor s porotou.

Ze závodní neděle na královehradeckém polygonu vzejde 12 nejlepších pilotů, kteří budou mít zajištěnou účast ve velkém národním finále. To proběhne formou víkendového campu
ve dnech 21. – 22. října 2017.

Vítěz soutěže se může těšit na nadcházející závodní sezonu, kterou v rámci  Rally Sprint série 2018 absolvuje za volantem vozu Peugeot 208 R2.

Partnerem soutěže, pořádané Autoklubem České republiky, je Peugeot Česká Republika.

Informace i přehledný soupis podmínek soutěže jsou k dispozici na webových stránkách projektu či sociálních médiích – facebooku, instagramu, twitteru a youtube.  Další informace je možné získat prostřednictvím e-mailu adresovaného na adresu rallytalent@autoklub.cz.

Zdroj:  Klára Sobotková 

Media a komunikace, Autoklub ČR

 

Google+ Vytisknout

Diskuze: Autoklub České republiky přistupuje k dalšímu kroku při hledání nových mistrů volantu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Ostberg se může těšit na dalších pět soutěží s Citroënem

Ostberg se stává továrním jezdcem Citroënu pro zbytek sezony

Rally Hustopeče (CZE)

PEUGEOT RALLY CUP - souboje na ostří nože, Talaš vybojoval zlato

Rally Hustopeče (CZE)

Hustopeče v galerii Lucky Vondřičkové

Rally Hustopeče (CZE)

Bratov Lapdavských v Hustopečiach poriadne vytrápilo ich Subaru

Rally Hustopeče (CZE)

RUFA SPORT a Grzyb udržali prvú priečku aj po Rally Hustopeče

Sébastien Ogier se v M-Sportu cítí dobře

Ogier: Z M-Sportu bych odešel jen v případě velmi dobré nabídky. Může se stát, že v roce 2019 už nebudu jezdit

reklama
reklama

Doporučujeme

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Jan Černý hodnotí Barum Rally

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. AGROTEC PETRONAS rally 2018 na ČT Sport

  2. Návrat Rally Bohemia do Sosnové slibuje velkou show

  3. PEUGEOT RALLY CUP v Hustopečích bez Firly a Kamence

  4. Hustopeče v galerii Jana Duška

  5. MSR: Do Hustopečí pro dvojité body

  6. Hustopeče v galerii Jakuba Machálka

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud