K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Podpořme Radomíra Kupce!

Redakce RallyZone.CZ, 15. prosince 2017, 17:57 Google+

Vážení příznivci rallysportu, otiskujeme výzvu Karla Kupce, bratra Radomíra Kupce, jenž se zotavuje po havárii na letošní Rally Vsetín.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
37. SVK Rally Příbram (CZE)

37. SVK Rally Příbram (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Ahoj rallyeová rodino!

Jak všichni jistě víte, můj mladší brácha Radomír měl v polovině října na rallyspritnu ve Vsetíně velmi vážnou a nešťastnou nehodu s poraněním hlavy, při které jen o vlásek unikl smrti. V první řadě bych chtěl moc poděkovat všem záchranářům, Vláďovi Osičkovi a Lukynovi Nekvapilovi s Romanem Koscelníkem a dalším, kteří bráchu udrželi při životě do příletu vrtulníku a poté se o něj letecký záchranářský personál skvěle postaral. Také bych chtěl velmi poděkovat docentovi Hrabálkovi a jeho týmu neurochirurgů z Fakultní nemocnice v Olomouci za to, že bráchovi dali šanci na život a nevzdali to předem. Zachránili mu život!!! Brácha prodělal velmi náročnou 5ti hodinovou operaci, při které doslova bojoval o život. Kdo ho zná, tak ví, že je to obrovský bojovník a žádnej závod jen tak nevzdá. Následovalo několik týdnů v obrovské nejistotě. Brácha byl v nejhlubším komatu a nikdo nevěděl, jak se to dál bude vyvíjet. Na konci října se brácha začal probouzet a postupně reagovat. Následovaly další dvě operace a plastika. Nyní je brácha v šumperské nemocnici, od nehody ušel obrovský kus cesty, ale ještě mnohem náročnější cesta ho i nás čeká. Brácha je při vědomí, komunikuje s námi, ale je hodně unavený a slabý. Většinu dne prospí, ale 2x denně rehabilituje a snaží se procvičit svaly s fyzioterapeutkou. Zatím nemá sílu se zvednout z postele, ale snad to brzy přijde. Po tak velké ráně do hlavy je jasné, že má výpadky paměti a někdy mluví trošku z cesty, ale nejčastěji mluví o závodech, autech, prostě pořád závodí.

Nyní je před námi další výzva. V České republice máme zdravotnická zařízení na skvělé úrovni. Vždyť bráchu zachránili a poskytnuli mu skvělou intenzivní péči. Teď ale nastává dost zvláštní situace. Brácha nepatří na JIP, ani na ARO, ale na LDN. Což znamená zavřít 23 letého kluka mezi povětšinou vážně nemocné ležící seniory, kde mají jednu rehabilitační sestru na spoustu pacientů a prakticky nulovou šance návratu do normálního života. Hledali jsme proto alternativu, jak mu sehnat co nejlepší péči a co nejlepší rehabilitace. V Kladrubech je v pořadníku 400 pacientů před bráchou. Podařilo se nám pro bráchu domluvit místo v rehabilitačním sanatoriu v Klimkovicích u Ostravy, kam by brácha měl nastoupit v lednu. Komplexní péči, kterou brácha potřebuje, zdaleka neplatí pojišťovna. Navíc tam brácha musí mít rodinný doprovod 24h denně. Což znamená náklady na léčbu okolo 100.000,- Kč měsíčně. Časovou náročnost rehabilitace není v tuto chvíli nikdo schopen odhadnout, obecně se ale lze bavit o době roku a více.

Dostalo se nám morální podpory od obrovského množství přátel, kamarádů, ale i fandů a lidí, co bráchu znali ze závodů. Protože se nás spousta lidí ptá, jak nám může pomoci, založil jsem transparentní bankovní účet vedený u Komerční banky číslo 115-5778970297/0100 a pokud někdo bude chtít bráchu podpořit, může a předem za bráchu děkuji. Všechny peníze budou využity na bráchovu léčbu, rehabilitaci, zdravotnické pomůcky, výživové nutridrinky, atd. Věřím, že se brácha dokáže dostat do natolik dobrého stavu, aby se s Vámi mohl co nejdřív vídat na rally - vždyť ji všichni tak milujeme!

Já sám na dobu neurčitou přerušuji rallyovou kariéru a všem přeji Veselé Vánoce, hodně zdraví do nového roku a hlavně co nejvíce kilometrů RZ bez nehod!
 
Karel Kupec

Google+ Vytisknout

Diskuze: Podpořme Radomíra Kupce!

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Hustopeče (CZE)

Zdeněk a Sandra Pokorní pokořili Rally Hustopeče

Ostberg se může těšit na dalších pět soutěží s Citroënem

Ostberg se stává továrním jezdcem Citroënu pro zbytek sezony

Rally Hustopeče (CZE)

PEUGEOT RALLY CUP - souboje na ostří nože, Talaš vybojoval zlato

Rally Hustopeče (CZE)

Hustopeče v galerii Lucky Vondřičkové

Rally Hustopeče (CZE)

Bratov Lapdavských v Hustopečiach poriadne vytrápilo ich Subaru

Rally Hustopeče (CZE)

RUFA SPORT a Grzyb udržali prvú priečku aj po Rally Hustopeče

reklama
reklama

Doporučujeme

Traiva RallyCup Kopřivnice - říjen

Antonín Tlusťák „S úrovní České rally moc spokojený nejsem“

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. AGROTEC PETRONAS rally 2018 na ČT Sport

  2. PEUGEOT RALLY CUP v Hustopečích bez Firly a Kamence

  3. Hustopeče v galerii Jana Duška

  4. Hustopeče v galerii Jakuba Machálka

  5. Jan Kopecký triumfoval mezi vinohrady už posedmé

  6. Kopecký s Dreslerem vyhráli domácí 20. soutěž v řadě

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud