Tomáš Kostka vyhrál popáté MIKULÁŠ RALLY IS LIFE!

Roman Ordelt, 10. prosince 2018, 16:27 Google+

Letošní úspěšnou sezonu rallysportu v České republice tradičně uzavřela Mikulášská rally ve Slušovicích, která se jela pod oficiálním názvem MIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018. Vítězem devátého ročníku se stala stylem start – cíl posádka Tomáš Kostka, Ladislav Kučera (soutěžící Tomáš Kostka) na voze Škoda Fabia R5. Druhou příčku obsadila dvojice Roman Odložilík, Martin Tureček z týmu SK DER Rally Team se ztrátou pouhých 6,3 vteřiny. Na třetím místě dojeli s odstupem 11,9 vteřiny na vítěze smíšená posádka Václav Kopáček, Barbora Rendlová z týmu Duck Racing Autoklub v AČR, všichni jeli na vozech Škoda Fabia R5. Kostka se radoval z vítězství na mikulášské show již popáté!

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Exhibice ve Slušovicích se jela na mokru a blátě. Po nočním dešti byly silnice v mokrém stavu, teplota se pohybuje kolem pěti stupňů Celsia. Čtyřiatřicetiletý Tomáš Kostka byl opět nejrychlejší, i když v závodním voze neseděl více než půl roku. S výjimkou třetího průjezdu kolem dostihové dráhy vyhrál všechny rychlostní zkoušky. 

“Super závody, super atmosféra a skvěle připravené auto z dílen Kresta Racing, které fungovalo jako švýcarské hodinky. Nejel jsem v závodním autě od Kopné a podařilo se nám opět vyhrát. Tratě byly na začátku mokré, ale při posledním průjezdu kolem dostihové dráhy už sucho. Použili jsme tam staré mokré gumy a trochu pobavili diváky. Všechno se povedlo, jsme spokojeni,” pověděl v cíli zlínský jezdec.

Druhé místo vybojoval Roman Odložilík, přechod z fiesty na fabii mu náramně sedl. „Počasí bylo na prosinec krásné, což bylo i pro diváky lepší. Tomáš Kostka nám od začátku ujížděl. Pokusil jsem se ho stáhnout, ale bylo to těžké. Hodně to klouzalo, ale i druhé místo je pěkné,” řekl Odložilík, který po třetím místu na Pražském rallysprintu získal v závěru sezony medailové umístění i na Mikuláši.

Třetí příčku obsadil Václav Kopáček: “Nejeli jsme na čas, ale především vyzkoušet auto, co umí nebo neumí. Kromě pár kravin, které jsem předvedl, panuje spokojenost. Máme nějaké poznatky a řadu dat a určitě bychom je chtěli zužitkovat. Máme ještě nabitý program, v neděli letíme do Emirátů, kde nás čeká závod v písku se subaru.” V elitní desítce skončilo hned devět vozů Škoda Fabia R5, nadvládu mladoboleslavské značky překazil pouze Ondřej Bisaha, který s fiestou dojel na šestém místě.

img-responsive

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Mezi jezdci na vozech s jednou poháněnou nápravou byl nejrychlejší Marcel Svačina, s odstupem 19,7 vteřiny skončil druhý Petr Gargulák (oba Peugeot 208 R2), třetí dojel překvapivě Zdeněk Němec (Škoda Fabia Kit Car) s odstupem 26,7 vteřiny na vítěze. “Snažili jsme se jet i pro diváky a bavit je svými smyky. Podařilo se nám vyhrát všechny erzety, jsme spokojeni. Tratě byly pěkné, erzeta na Rakové byla hodně blátivá. Rozhodně to bylo pěkné svezení a věřím, že se naše jízda líbila i divákům podél tratě,” uvedl Marcel Svačina v cíli.  

img-responsive

Mikuláš Rally (CZ) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota připravili opět vydařený závěr sezony rallysportu v Čechách a na Moravě. Oblíbený podnik charakteru rallyexhibice viděly tisícovky fanoušků. Trať zůstala ve stejné podobě jako v předchozích třech letech. Měřila 63 km a obsahovala 5 rychlostních zkoušek na dvou úsecích s názvy Dostihovka okruh a Fagus Lípa v celkové délce 29 km.

Celkem bylo převzato po technické přejímce celkem 72 vozů z původně 75
přihlášených, v cíli bylo klasifikováno 65 soutěžících. V pořadí jubilejní desátý ročník Mikuláš Rally se uskuteční začátkem prosince 2019, fanoušci se mají opět na co těšit!


Konečné pořadí MIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018:
1. Tomáš Kostka, Ladislav Kučera (Škoda Fabia R5) 20:32,3 min
2. Roman Odložilík, Martin Tureček (Škoda Fabia R5) + 6,3 s
3. Václav Kopáček, Barbora Rendlová (Škoda Fabia R5) + 11,9 s
4. Grzegorz Grzyb, Krzysztof Grzesik (POL, Škoda Fabia R5) + 21,8 s
5. Antonín Tlusťák, Ivo Vybíral (Škoda Fabia R5) + 30,1 s
6. Ondřej Bisaha, Petr Těšínský (Ford Fiesta R5) + 33,3 s
7. Patrik Rujbr, Jaromír Švec (Škoda Fabia R5) + 34,9 s
8. Martin Vlček, Jindřiška Žáková (Škoda Fabia R5) + 35,9 s
9. Miroslav Jakeš, Richard Austen (Škoda Fabia R5) + 51,1 s
10.Martin Březík, Josef Sládek (Škoda Fabia R5) + 58,0 s

Hodnocení v kategorii dvoukolek (2WD):
1./22. Marcel Svačina, Martina Popelková (Peugeot 208 R2) 23:01,9 min
2./24. Petr Gargulák, Pavel Fuksa (Peugeot 208 R2) + 19,7 s
3./26. Zdeněk Němec, Petra Němcová (Škoda Fabia Kit Car) + 26,7 s

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Tomáš Kostka vyhrál popáté MIKULÁŠ RALLY IS LIFE!

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

rally pačejov

Robert Kořístka plánuje návrat do české rally

Testování vozidel  Zlín

Nové termíny testování sportovních vozidel disciplíny rally

Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia zveřejnila Zvláštní ustanovení

Miloslav Regner

Miloslav Regner: Přípravy jubilejní Barum Czech Rally Zlín pokračují

Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia pokračuje v přípravách a nabídne i virtuální závodění

Rally Hustopeče (CZE)

Agrotec Petronas rally 2020 se neuskuteční

reklama

Doporučujeme

Mikuláš Rally (CZ)

Mikulášská ve fotografii Jana Duška

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud