Petr Semerád se těší na vrchol sezóny

RallyZone.cz, 15. srpna 2019, 08:12 Google+

Barum Rally bude pro posádku Petr Semerád – Jiří Hlávka vrcholem letošní sezóny. Po úspěšné Rally Bohemia, kde vyhráli nabitou třídu 6, čekalo na posádku několik novinek. Definitivně byla podepsána smlouva se značkou Rockstar, která dodává na trh energetické nápoje. Rockstar se stal tedy hlavním partnerem týmu a Petr Semerád naopak bude tváří Rockstaru pro rally svět v České republice.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Vsetín (CZE)

Rally Vsetín (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Zajímavou zkušenost má pak Petr s výletem na slavnou Neste Rally Finland. „Letos mě pozval Kalle Rovanperä, se kterým jsme si hodně sedli na Rally Bohemia, k sobě domů. Bylo to super, jeho maminka Tiina se o mě starala jak o svého syna, musím ji znovu poděkovat. Když ke všemu Kalle vyhrál, bylo co slavit. Zůstal jsem u nich ještě i po soutěži a s Kallem jsme se hodně vyblbli. No a já doufám, že se ve Finsku sám někdy svezu,“ netajil své nadšení Petr.

Třetí novinkou je pak nový design vozu. Na Bohemku se nestihl, protože auto bylo k dispozici až těsně před startem soutěže. Na Barumce se ale objeví v novém designu v barvách Rockstaru.

A jak se na Barumku Petr těší? „Těším se moc, bude to pro nás vrchol letošní sezóny. Opět se poměříme i s evropskou špičkou, takže nás čekají určitě velké souboje. Naší prioritou zůstává dojet především do cíle, flákat se ale nikde nechceme. Sám jsem Barumku ještě nejel, ale už z prvních najížděných kilometrů je vidět, že jde o strašně těžkou a na rozpis náročnou soutěž. Hodně se mění rytmus i povrch. A uvidíme, zda nás čeká lepší počasí než na Bohemce. Tam se nám ale zase v měnících se podmínkách dařilo, takže bychom se dešti také nebránili,“ dodává s úsměvem Petr.

Respekt z Barumky má i Jirka Hlávka. „Čeká nás strašně těžká a dlouhá soutěž. Petr nikdy nejel soutěž s tak dlouhým harmonogramem, takže je třeba jet i hlavou a neblbnout hned od začátku. Barumka chyby neodpouští a my z ní máme respekt. Osobně jsem rád za návrat legendární Pinduly, krásné jsou ale všechny zkoušky. Už se nemohu dočkat, až to vypukne,“ dodává Jirka.

Zbývá jen dodat, že to vypukne v pátek večer na legendární městské zkoušce ve Zlíně a posádka vyrazí do soutěže s číslem 48 na voze Opel Adam R2.

Tomáš Wanka

Vytisknout

Diskuze: Petr Semerád se těší na vrchol sezóny

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Sardinia (ITA)

Rally Italia Sardegna 2024 - foto

Rally Český Krumlov (CZE)

Rally Český Krumlov ve fotografii

Podorlická rally (CZE)

Podorlická rally - galerie

Kohn, Filip

Filip Kohn při prvním startu s Fabii RS Rally2 druhý ve Slovinsku

Jirovec, Jakub

Úspěšná premiéra Jakuba Jirovce s Yarisem Rally2

Kundlák, Jan

Krumlovská noc rozhodla

reklama

Doporučujeme

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Itinerář si vyzvedlo celkem 127 posádek

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Podorlická rally - galerie

  2. Rally Italia Sardegna 2024 - foto

  3. Filip Kohn při prvním startu s Fabii RS Rally2 druhý ve Slovinsku

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud