Pech a Valoušek ovládli Saturnus

Josef Janoušek, 10. května 2009, 14:39 Google+

Své reprezentační povinnosti si naše posádky, které se zúčastnili Slovinské Rally Saturnus splnili na sto procent. Václav Pech vyhrál a Pavel Valoušek skončil druhý.

Pech, Václav - Uhel, Petr

Václav Pech - Petr Uhel s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX obhájili loňské prvenství na 32. ročníku  Slovinské Rally Saturnus. Posádka Euro Oil Rally Teamu v dnešní druhé etapě ještě zvýšila svůj náskok před druhým Pavlem Valouškem. Ten měl hned na dnešní první rz defekt a na chvíli se propadl na místo třetí. Na něm však zůstal jen jednu rz, hned po následující se vrátil zpět na druhé místo, které si až do cíle pohlídal před Darko Peljhanem, který jako jediný dokázal sekundovat našim posádkám.

Hned za tímto Slovincem se umístili další naši. Čtvrtý dojel Daniel Běhálek a hned za ním mladík Jan Černý. Oba vytěžili z problémů Jani Trčeka, který měl problémy s diferenciály a i když se po celou dobu soutěže pohyboval před našimi jezdci, nakonec se propadl na místo deváté.

Velmi dobře měl soutěž rozjetou Jan Šlehofer. Až do dvanácté rz dominoval dvoukolkám, na ni však ztratil necelých pět minut a propadl se až na čtvrté místo. Mohutným finišem se mu nakonec podařilo vrátit alespoň na třetí místo, hned za Petra Zedníka, který letos poprvé provětral svůj Ford Fiesta S1600. Vítězem mezi dvoukolkami se stal domácí Uroš Petrič s Citroenem C2 R2.