iAdam, 2. února 2011, 09:26 Google+

Norský mladík Mads Ostberg zaznamenal další vítězství ve třídě na soutěži norského rallyového mistrovství. Tyto starty jsou součástí přípravy na jeho start ve Švédské rally s novou Fiestou WRC.

Ostberg, Mads

Mads Ostberg, jezdec týmu Stobart Ford, dokončil minulý týden norskou Rally Hadeland jako vítěz své třídy, celkově s vozem Fiesta S2000 dojel na druhém místě. Třiadvacetiletý Nor usedl na druhém podniku norského mistrovství do Fiesty S2000 se zkušeným Jonasem Anderssonem na pozici spolujezdce.

Již po dvou úvodních testech se držel Ostberg na druhém místě, ve 4. RZ dokonce zaznamenal nejrychlejší čas. Do posledního testu nastupoval jen 8,1 s za svým krajanem Andersem Grondalem, který však startoval s Imprezou WRC. Na posledních čtrnácti kilometrech ale nebyl Ostberg  schopen svého krajana dostihnout a soutěž dokončil 23,9 s za ním.

Ostbergův start na dřívější Sigdals Rally. Také zde s přehledem zvítězil ve třídě; YouTube.com

Ostberg tak jen za leden dosáhl již druhého vítězství ve třídě v Norsku za sebou a pokračuje v úspěšné přípravě na debut s Fiestou WRC, do které usedne na úvodním podniku mistrovství světa ve Švédsku.

"Jsme velice šťastní za vůz, který během celého víkendu šlapal jako hodinky," neskrýval nadšení Ostberg. "Ačkoliv je Fiesta WRC oproti stejnému vozu ve specifikaci S2000 velmi rozdílná, byly dva starty na Rally Hadeland a Sigdals Rally výbornou přípravou na Švédskou rally, která startuje již za dva týdny."