Shakedown: V Řecku nejrychleji Loeb

iM2, 16. června 2011, 18:15 Google+

Úřadující mistr světa zajel nejrychlejší čas na shakedownu před nadcházející Rally Acropolis. Druhý byl Nor Petter Solberg.

rally cyprus

rally cyprus | foto: Citroën Sport

Pilot Citroënu zajel v shakedownu na sedmý ze třinácti letošních závodů MS nejlepší čas. Úřadující mistr světa si na 6 km trati získal náskok 0,7s na svého značkového kolegu, Pettera Solberga. Loeb, který po šesti odjetých soutěžích vede před Mikkem Hirvonenem v průběžném pořadí o 13 bodů, k výsledku pro wrc.com řekl: "Jako na každé rally bych i zde rád zabojoval o vítězství. Důležité samozřejmě bude sbírání bodů. V mé aktuální pozici je pro mě nejdůležitější neztratit moc bodů."

Vzhledem k charakteru trati, která klade velké nároky na pneumatiky i vozy, očekává Francouz "možná nejtěžší soutěž celé sezony". Druhý Petter Solberg zajel jeho nejrychlejší čas až poté, co na své DS3 WRC vyměnil tlumiče.

Třetí za shakedownu dojel Mikko Hirvonen (+1,3s), čtvrtý byl Sebastien Ogier (+2,3s). Pátý byl Henning Solberg, který se vrátil za volant své Fiesty WRC v nových barvách poté, co v Argentině nestartoval.