Rally Calatunya: Loeb vyhrál, Latvala (opět) pustil Hirvonena

iM2, 21. října 2011, 14:38 Google+

AKTUALIZACE PO RZ18 - CÍL; Vítězství si ve Španělsku připsal Sébastien Loeb, přiblížil se tak zisku již osmého titulu mistra světa? Má k němu nejblíže...

Loeb, Sébastien - Elena, Daniel

Loeb, Sébastien - Elena, Daniel | foto: Citroën Communication

Výsledky po RZ18:

Dnes bylo stejně jako včera i předevčírem na programu 6 měřených testů. To nejpodstatnější se dělo v předposlední RZ17. Sébastien Ogier musel odstoupit z průběžného pátého místa, důvodem bylo, že jeho DS3 WRC vypovědě službu motor. Na stejné zkoušce udělal chybu, po které musel odstoupit i Matthew Wilson. Aby toho nebylo málo, tak také na této zkoušce přijel Jari-Matti Lattvala dříve do časové kontroly, a tak dostal penalizaci 2 minuty. Samozřejmě se nejednalo o žádnou chybu, ale o taktické puštění svého týmového kolegy před sebe.

I před cílem superspeciálky Jari-Matti na chvíli ubral, aby si jeden premiérový bod připsal Mikko a ne on. Pak se ale před oba tovární Fordy dostal Loeb a později ještě Daniel Oliviera na Mini WRC. V superspeciálce triumfovaly Mini v pořadí Meeke a Sordo.

Výsledky po RZ12:

Jarri Matti Latvala dostal za úkol od týmu, aby ytvořil v dnešní etapě co největší tlak na Sebastiena Loeba. To se mu z části podařilo. Latvala vyhrál tři rychlostní zkoušky, zatím co Loeb jen dvě. Přes veškerou snahu však fisnký jezdec s Fordem Fiesta WRC nedokázal na Loeba stáhnout ani deset vteřin z jeho náskoku. Zítra vypukne boj a dá se očekávat taktizování v případě jezdců Fordu. Hirvonen nesmí ztratit zbytečné body na Loeba.

V kategorii vozů S2000 (SWRC) se na vedoucího Al-Attiyaha dotáhl na rozdíl pouhých čtyř desetin Juho Hanninen. Martin Prokop je třetí. Pokud takto dojedou jezdci v této kategorii do cíle, stane se Juho Hanninen mistrem světa šampionátu SWRC.

+8:48,8

Odpoledne byly na programu druhé průjezdy stejnými zkouškami jako dopoledne. Pořadí se sice poměrně promíchalo, ale nakonec až k tolika změnám nedošlo. Hned na RZ4 se do vedení dostal Jari-Matti Latvala, když tuto zkoušku vyhrál. I následující test vyhrál Fin.

Na této zkoušce měl defekt Ogier a ztratil 1 minutu a 40 sekund, propadl se tak až na páté místo za Hirvonena a Sorda. Latvala tou dobou vedl už o 16s. Na poslední zkoušce dne však Fina potkal defekt a ztratil 45s. Vítězství na tomto testu braly Citroëny v pořadí Loeb, Ogier.