Rally Finland: Mikko Hirvonen vyhrál kvalifikaci + startovní pořadí

iM2, 31. července 2013, 19:42 Google+

KVALIFIKAČNÍ ZKOUŠKA + STARTOVNÍ POŘADÍ; 1:0 pro Hirovnena. Fin v barvách Citroënu byl v kvalifikaci rychlejší než jeho hlavní rival v boji o vítězství Sébastien Ogier. Zajímavé je, že další Fin je až pátý! Jariho-Mattiho Latvalu porazili ještě mladící M-Sportu Neuville a Novikov. Smůlu měl Dani Sordo, který měl problém s tlumičem. Španěl byl tak pomalejší než trojka Citroënu, Kris Meeke.

Hirvonen, Mikko - Lehtinen, Jarmo

Hirvonen, Mikko - Lehtinen, Jarmo | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Mikko Hirvonen se rozhodl startovat jako poslední z jezdců vybavených vozy WRC. Fin přitom řekl, že netuší, jaká bude nejlepší pozice. Ostatní jezdci brali další pozice odzadu, a tak jako první uvidí fanoušci kolem tratí během zítřejší první etapy Riku Tahkoa na Mini John Cooper Works WRC.

14. Mikko Hirvonen (Citroën)

Mikko Hirvonen si dal nejhezčí dárek ke svým narozeninám. Fin vyhrál kvalifikační zkoušku a přinejmenším všem ukázal, že na domácí rally se s ním bude muset v boji o vítězství počítat. Jednička Citroënu zajela čas 2:15,516 min. a může si tak vybírat jako první startovní pozici pro první etapu.

Druhý čas zajel lídr mistrovství světa, Sébastien Ogier s Polem R WRC. Francouz zaostal o 0,248s. Také Ford se dostal mezi TOP3, M-Sport nejlépe reprezentoval Thierry Neuville, který se ztrátou 0,437s obsadil třetí místo. Za jeho zády najdeme jeho kolegu z týmu M-Sport, Evgeny Novikova.

Až jako pátý nejrychlejší byl v cíli klasifikován Jari-Matti Latvala s dalším Polem R WRC. Také šestá příčka patří VW, Andreas Mikkelsen dokázal porazit jedničku stáje M-Sport, Madse Ostberga (7.). Hänninen porazil v „duelu navrátilců“ Meekea s tovární DS3 WRC. Nejlepší desítku uzavírá Dani Sordo, který bojoval s tlumičem.