Hirvonen: Finsko bude skvělá soutěž

iM2, 7. července 2011, 19:44 Google+

Pilot týmu Ford, Mikko Hirvonen, se těší na domácí Finskou rally. Podle něj by mohli zvláště hostující jezdci z Finska promluvit do pořadí na špici.

Hirvonen, Mikko

Hirvonen, Mikko | foto: Ford Motor Company

Jedna z nejlepších rally sezony se již blíží. Na konci července se totiž pojede proslulá Rally Finland. Mezi 124 přihlášenými posádkami má rovných 24 speciály WRC. Mezi hlavní favority patří také jezdci Fordu, Mikko Hirvonen a Jari-Matti Latvala. Mikko před dvěma lety ve své domovině i vyhrál. Již tradičně jsou skandinávští jezdci ve Finsku velice silní. Posledním jezdcem, který nepochází ze Skandinávie a vyhrál zde, byl v roce 2008 Seb Loeb.

Mezi přihlášenými figurují také Janne Tuohino a Jari Ketomaa. Oba s vozy Ford Fiesta RS WRC. Dále také Matti Rantanen, který byl v roce 2009 senzačně pátý celkově, ten pojede se speciálem Mini WRC. "Plně rozumím tomu, proč všichni chtějí jet ve Finsku. Jde o to tempo, skoky a minulost této soutěže. Je to skvělá soutěž," říká Mikko Hirvonen pro autosport.com.

Mikko Hirvonen vloni ve Finsku zažil velkou nehodu...

Pauza mezi Řeckem a Finskem trvá šest týdnů. "Během pauzy stráví člověk nějaký čas doma. Během té doby cítíte, jak vzrůstá očekávání. Bude to skvělá rally." A koho by Hirvonen krom stálých účastníků MS jmenoval za černého koně soutěže? "Mladí kluci by mohli dosáhnout slušného výsledku, ale speciálně Rantanen je skvělý jezdec. Možná je to pro něj šance, jak si zajistit dobrý kokpit pro budoucnost. Při této startovní listině by mohlo být prvních 5 míst obsazeno Finy."