Zklamaný Hirvonen: Podobnou chybu si nemůžete dovolit

iM2, 6. srpna 2014, 14:08 Google+

Sen Mikka Hirvonena o podiovém umístění na domácí soutěži ve Finsku se nenaplnil, namísto toho se musel jezdec M-Sportu smířit až s pátým místem v cíli.

Hirvonen, Mikko

Hirvonen, Mikko | foto: M-Sport

Už před startem Rally Finland bylo Finovi jasné, že se svým Fordem Fiesta RS WRC bude o vítězství bojovat maximálně v roli outsidera. Zisk podia však byl před domácími fanoušky jasným cílem. Avšak i tato meta mu o téměř dvě minuty unikla. Po čtvrteční etapě byl Mikko čtvrtý, po pátku až šestý, do cíle dojel jako pátý.

Ztráta na vedoucího krajana Latvalu však pravidelně narůstala. Jezdec nebyl s nastavením Fordu spokojen a ztrácel čas především v rovinatějších pasážích. Hodiny na RZ10 znamenaly, že vítěz soutěže z roku 2009 nebude bojovat ani o třetí místo. "Byla to hloupá chyba, ale i takové se čas od času stávají, když jedete na limitu. Měli jsme štěstí, že se nepoškodilo auto."

V sobotu na RZ20 navíc trefil kámen ve stopě, který poškodil zavěšení auta a modrý vůz M-Sportu ztrácel další čas. "Šlo to s námi nahoru a dolu. Jsem trošku zklamaný, protože jsme si stanovili za cíl boj o podium.

Doposud nejlepším
letošním výsledkem zůstává druhé místo z Portugalska

Začátek nebyl špatný, v pátek jsem byl s průběhem věcí ještě spokojen. Po sobotní chybě jsem ale ztratil důvěru a to Vás samozřejmě stojí čas. Podobnou chybu si v takto vyrovnaném poli zkrátka nemůžete dovolit."

Diskuze: Zklamaný Hirvonen: Podobnou chybu si nemůžete dovolit