Jan Kopecký před startem Rally Sardinia

ar1, 18. května 2006, 19:09 Google+

Seriál MS v rally pokračuje Rally Sardinia a s vozem Škoda Fabia WRC v barvách Czech Rally Teamu Škoda-Kopecký se této šotolinové soutěže zúčastní i česká posádka Jan Kopecký-Filip Schovánek.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor

Sdílejte článek

Náročná soutěž se odehrává na italském ostrově Sardinie. Úzká šotolinová trať plná kamení, horka a všudypřítomného prachu připomíná svým charakterem soutěže v Řecku, Kypru nebo Turecku. Soutěž je náročná nejenom pro posádky, ale i pro soutěžní vozy. Kameny a vyjeté koleje přinášejí velké nebezpečí především v podobě možných defektů pneumatik. Na čtvrtečním programu soutěže byl tradičně oficiální shakedown a posádka Jan Kopecký-Filip Schovánek se na trati shakedownu objevila dvakrát.

„V neděli jsme absolvovali společný test s týmem First Motosport, kdy vůz Škoda Fabia WRC testoval Francois Duval. Během testu jsme najeli přibližně 90 kilometrů, ale charakter trati byl odlišný od profilu oficiálního shakedownu. Najeté kilometry byly pro mě velmi prospěšné, ale abych na nezpevněném povrchu podával výkony pilotů světové špičky, potřebuji pochopitelně více odjetých kilometrů na takto náročné trati. S vozem specifikace WRC startuji poprvé na šotolinové soutěži zařazené do světového šampionátu. Navíc Rally Sardinia patří k těm náročnějším, neboť je tato trať těžká nejenom pro posádky, ale i pro vůz. Italská soutěž je pro mě neznámá a je skutečně velmi náročná. Trať je pokrytá obrovskými balvany a očekávám hluboko vyjeté koleje. Je třeba zvolit stopu, která bude rychlá i bezpečná, ale zároveň dostatečně šetrná pro vůz. S takto náročnými podmínkami se budu snažit rychle vyrovnat, i když to nebude pro mě vůbec snadné. Ačkoliv je Rally Sardinia extrémně těžká, na start v této soutěži se velmi těším."

"V loňském roce byla pro nás náročnou zkouškou účast v Rally Korsika a letos bude pro nás takto náročnou právě Rally Sardinia. V šotolinové soutěži je třeba zaznamenat a reagovat na více informací než při asfaltové rally a s tímto faktem se budeme snažit s Filipem vyrovnat. Já jsem navíc jezdecky vyrostl na asfaltu, takže je pro mě každá soutěž na nezpevněném povrchu náročnější."

"Během nedělního testu i dnešního shakedownu jsem byl velmi spokojen s vozem Škoda Fabia WRC. Neměli jsme nejmenší technické problémy a i nastavení vozu mi vyhovovalo. Jako základní setup jsem zvolil nastavení Colina McRae a pravděpodobně budu i během soutěže měnit pouze drobnosti v této variantě,“ řekl po shakedownu Jan Kopecký.

Czech Rally Team

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Jan Kopecký před startem Rally Sardinia

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Pokorná, Sandra - Těšínský, Petr

Blátivá premiéra první Češky za volantem vozu kategorie R5

Valašská Rally (CZE)

Adam Fabrika nejrychlejší v promáčené Rally Kroměříž

Rally dětem

Rally (nejen) dětem aneb od motokár k rally

Čendova RZetka

IV. Čendova RZtka: foto Honzy Merty

Autokros Přerov (CZE)

ME v autokrosu v Přerově

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

„Vlčák“ hlásí CAJK a GAS

reklama

Doporučujeme

Eurostroj Rally Tišnov 2006 a rychlý Flídr - anotační foto

Eurostroj Rally Tišnov 2006 a rychlý Flídr

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Blátivá premiéra první Češky za volantem vozu kategorie R5

  2. Adam Fabrika nejrychlejší v promáčené Rally Kroměříž

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud