Kresta vyhrál Valašku stylem start-cíl

ar1, 29. března 2008, 19:08 Google+

VALAŠSKÁ RALLY - CÍL : Roman Kresta suverénně ovládl Valašskou rally, druhou soutěž mezinárodního šampionátu ČR v rally.

Kresta, Roman - Gross, Petr

Kresta, Roman - Gross, Petr | foto: bpa.cz

Závodník Mogul Rally Teamu zvítězil způsobem start-cíl. Na druhém místě dojel Václav Pech, jenž řídil stejně jako vítěz Mitsubishi Lancer Evo IX připravené techniky Charouz Racing Systemu. Společnost ze Žebráku tak slaví double. Kresta v soutěži triumfoval potřetí, navázal na úspěchy z let 2004 a 2001.

Hned úvod sobotní etapy „Valašky“ dal zapomenout na první den populární soutěže. Zatímco v pátek se jelo za jarního tepla a na suchu, dnes se hned po ránu zatáhlo. Ochladilo se a hlavně přišel seriál silných dešťových přeháněk. Nic z toho ovšem nemělo vliv na suverenitu Romana Kresty.

Luhačovický závodník jel stejně v klidu jako v pátek, kdy si vybojoval půlminutový náskok. „Byl to pro mne příjemný základ na sobotu,“ vzpomněl na svá slova z nočního dojezdu. První sobotní zkouška točící se okolo působivé gotické věže Štramberská Trúba sice byla z bezpečnostních důvodů zrušena, nicméně hned v další přišel zásadní úder Romana Kresty.

V erzetě Lešná, druhé zkoušce dne, dal osmý muž MS 2005 všem lekci. Za hustého deště nadělil průběžně stříbrnému Pavlu Valouškovi 26 vteřin a třetímu Václavu Pechovi 32 sekund. Byl to rozhodující krok ke klidu ve zbývajících šesti zkouškách. Roman byl ale i v nich většinou na samém čele… Vyhrál i 8. RZ Odry, která pro svou náročnost klikatých cestiček dostala přízvisko Monte Carlo Valašsko rally.

Roman Kresta: „Nejvíce musím poděkovat mechanikům. Pracovali bezvadně nejen tady na „Valašce“, ale i minulý týden při testu poblíž Mladé Boleslavi. To, co jsme tam ve velmi náročných podmínkách odzkoušeli, jsme zcela využili v samotné rally. Auto fungovalo naprosto skvěle, neměl jsem jediný problém. Těší mě, že jsme byli připraveni na dnešní deštivé dopoledne. Zatímco hlavní soupeři vyrazily se slicky, my jsme tento typ pneumatik ještě prořezali. Je to způsob, který jsme si vyzkoušeli loni a tentokrát opět zafungoval. Takže když to shrnu, jsem maximálně spokojený.“

Antonín Charouz: „Samozřejmě mám velkou radost. Dvě naše auta v poli startujících skončila na první dvou místech, to přece musí potěšit. Oběma posádkám gratuluji, že uspěly v tak náročné soutěži, jakou „Valaška“ bezesporu je.“