Stohl: Podium bylo blízko

iM2, 13. května 2008, 22:25 Google+

Manfred Stohl ztratil kvůli problémům s motorem a prasklým ráfkem okolo 4 minut. Podium bylo tedy opravdu možné získat. To je pozvánka do Ruska...

Stohl, Manfred - Minor, Illka

Po pětiměsíční pauze se Manfred dostal velmi rychle zpět do tempa. S Ilkou Minorovou (spolujezdkyně) pilotoval vídeňský Peugeot 207 S2000 na “Rally de Portugal“. Svoje loňské světové starty teď tedy jen přenesli do Intercontinental Rally Challenge (IRC). I když se v poslední době velice nahlas hovoří o možném návratu Manferda Stohla zpět na tratě světových rally. Mělo by se tak stát příští rok a jeho vozem by měl být Peugeot 307 WRC, tedy vůz, s nímž získal svoje největší úspěchy. Manfred byl od místních pořadatelů pozvaný a odměnil se jim za to sedmým místem v cíli. Přitom pódiové umístění bylo na dosah.

„Do druhé zkoušky jsme neměli sebemenší problémy. Ovšem na té třetí jsme ztratili kolem 30 sekund. Měli jsme problémy s motorem. Prasklý ráfek na RZ 6 nás stál něco kolem tří a půl minuty. Po těchto problémech byly veškeré vyhlídky na pódium pryč. Přesto si myslím, že můžeme být s naším výsledkem spokojeni,“ říká jezdec.

Když se na výsledek smíšené rakouské dvojice Stohl/Minor podíváme pořádně, tak zjistíme, že na vítězného Lucu Rosettiho ztratili 3:51,3 minuty, což je přesně čas, který Stohl uvádí za ztracený díky technickým problémům. Jestli to byl pouze ojedinělý start Manfreda v seriálu IRC není zatím zcela jisté. Pětatřicetiletý Rakušan totiž obdržel další pozvánku, tentokrát na start v Ruské rally (11. – 12. července). „Zatím je vše ve stádiu jednání a nic konkrétního není uzavřeno. Pro moji firmu Stohl-Racing je Rusko velice zajímavá značka. Start zde určitě ještě pořádně zvážím," dodává Stohl