Henning Solberg - hvězdný výkon, málo bodů

Tomáš Urban, 3. září 2008, 10:19 Google+

Na Novém Zélandu chtěl Henning Solberg získat více bodů než je letos obvyklé. Technika byla proti. Hvězdný výkon podal a v sedmi zkouškách z osmnácti dokázal zvítězit.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Solberg, Henning

Solberg, Henning | foto: Stobart Motorsport

Sdílejte článek

Pokud měl ještě někdo z pilotů na Novém Zélandu smůlu, tak to byl Henning Solberg. Tento norský pilot startoval s vozem Ford Focus WRC v oranžových barvách. Bohužel hned na prvním testu odešlo v tomto Fordu servo a bylo po nadějích na dobrý výsledek. Jezdec před závodem uvažoval o umístění v TOP 6.

První tři testy protrpěl a byl na 45.místě. V sevise se podařilo vůz opravit a začala stíhací jízda. Zbytek etapy zajížděl desáté a jedenácté časy, po první etapě byl na 28. místě. V sobotu těžil ze své pozice, kdy měl vyčištěnou trať. Solberg k tomu říká: "Po pátečních problémech nám v sobotu patřila ideální pozice, kdy jsme měli vyčištěnou trať. Toho jsme využili a vyhráli sedm testů."

Po druhé etapě už byl Solberg třináctý a troubil k útoku na bodované pozice. V neděli se jelo pět testů, z nichž tři vyhrál, jednou byl druhý a jednou třetí. Celkově to stačilo na první nebodované, tedy deváté místo.

Co k tomu pomohlo říká Henning: "Letos pro Nový Zéland jsme se rozhodli nevyužít loňských rozpisů a tvořili jsme rozpis znovu, novější metodou a to nás posunulo k tak dobrým časům. Je docela možné, že kdyby nebylo pátečních problémů, tak bychom bojovali o vítězství, nebo minimálně top 3. Hlavní je že jsme získali body pro tým Munchi´s,"

Celkově to byl pro malý argentinský tým dobrý závod, neboť se podařilo získat Villargovi s druhým vozem body za osmé místo a také získat body pro tým, což je dobré. Solberg to ještě zhodnotil : "Je skvělé že tým dokázal dovézt oba vozy do cíle. Vyskytly se sice nějaké problémy menšího rázu, třeba s brzdami a tím servem, ale celkový dojem je skvělý neboť jsou obě auta v cíli a ještě k tomu na bodech. Jediné co mě mrzí je fakt, že bodů mohlo být mnohem více,"

Celkově je tým Munchi´s v tabulce konstruktérů pátý, jen o dva body před Suzuki, kterým se povedl závod lépe. Henning Solberg je v tabulce jezdců sedmý, deset bodů za svým bratrem Petterem.Google+ Vytisknout

Diskuze: Henning Solberg - hvězdný výkon, málo bodů

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

RallyCup Vysoké Mýto

Michal Cibulka: „V Pačejově jsme v kotrmelcích skončili v lese.“

beseda se zavodniky rally

Mistři světa WRC 2 ozdobí letošní želechovickou rally-besedu!

Rally Ice Tour

Rally Ice Tour: FOTO

Rally Ice Tour

Rally Ice Tour v galerii Kuby Machálka

Rally Ice Tour

Rekordní nadílka Rally Ice Tour pomůže hendikepovaným!!!

Ve stopě Valašské zimy (CZE)

Sníh a led pro amatéry, Ve stopě Valašské zimy objektivem Milana Procházky

reklama
reklama

Doporučujeme

Loeb, Sébastien - Elena, Daniel

Citroen volá po změně, co na to FIA?

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Rekordní nadílka Rally Ice Tour pomůže hendikepovaným!!!

  2. Rally Ice Tour: FOTO

  3. Michal Cibulka: „V Pačejově jsme v kotrmelcích skončili v lese.“

  4. Mistři světa WRC 2 ozdobí letošní želechovickou rally-besedu!

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud