Henning Solberg - hvězdný výkon, málo bodů

Tomáš Urban, 3. září 2008, 10:19 Google+

Na Novém Zélandu chtěl Henning Solberg získat více bodů než je letos obvyklé. Technika byla proti. Hvězdný výkon podal a v sedmi zkouškách z osmnácti dokázal zvítězit.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Solberg, Henning

Solberg, Henning | foto: Stobart Motorsport

Sdílejte článek

Pokud měl ještě někdo z pilotů na Novém Zélandu smůlu, tak to byl Henning Solberg. Tento norský pilot startoval s vozem Ford Focus WRC v oranžových barvách. Bohužel hned na prvním testu odešlo v tomto Fordu servo a bylo po nadějích na dobrý výsledek. Jezdec před závodem uvažoval o umístění v TOP 6.

První tři testy protrpěl a byl na 45.místě. V sevise se podařilo vůz opravit a začala stíhací jízda. Zbytek etapy zajížděl desáté a jedenácté časy, po první etapě byl na 28. místě. V sobotu těžil ze své pozice, kdy měl vyčištěnou trať. Solberg k tomu říká: "Po pátečních problémech nám v sobotu patřila ideální pozice, kdy jsme měli vyčištěnou trať. Toho jsme využili a vyhráli sedm testů."

Po druhé etapě už byl Solberg třináctý a troubil k útoku na bodované pozice. V neděli se jelo pět testů, z nichž tři vyhrál, jednou byl druhý a jednou třetí. Celkově to stačilo na první nebodované, tedy deváté místo.

Co k tomu pomohlo říká Henning: "Letos pro Nový Zéland jsme se rozhodli nevyužít loňských rozpisů a tvořili jsme rozpis znovu, novější metodou a to nás posunulo k tak dobrým časům. Je docela možné, že kdyby nebylo pátečních problémů, tak bychom bojovali o vítězství, nebo minimálně top 3. Hlavní je že jsme získali body pro tým Munchi´s,"

Celkově to byl pro malý argentinský tým dobrý závod, neboť se podařilo získat Villargovi s druhým vozem body za osmé místo a také získat body pro tým, což je dobré. Solberg to ještě zhodnotil : "Je skvělé že tým dokázal dovézt oba vozy do cíle. Vyskytly se sice nějaké problémy menšího rázu, třeba s brzdami a tím servem, ale celkový dojem je skvělý neboť jsou obě auta v cíli a ještě k tomu na bodech. Jediné co mě mrzí je fakt, že bodů mohlo být mnohem více,"

Celkově je tým Munchi´s v tabulce konstruktérů pátý, jen o dva body před Suzuki, kterým se povedl závod lépe. Henning Solberg je v tabulce jezdců sedmý, deset bodů za svým bratrem Petterem.Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Henning Solberg - hvězdný výkon, málo bodů

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

RUFA SPORT na Barum Rally s majstrom FIA ERC Alexeyom Lukyanukom

Rally Hustopeče (CZE)

Mareše a Hlouška čeká ve Zlíně velké finále

Valašská Rally (CZE)

Jelínek s Ingrem se na tratě vracejí s cílem užít si Barumku

Rally Jeseníky (CZE)

Rally Jeseníky - ZRUŠENO!

Rally Vsetín (CZE)

Petr Semerád se těší na vrchol sezóny

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Itinerář si vyzvedlo celkem 127 posádek

reklama

Doporučujeme

Loeb, Sébastien - Elena, Daniel

Citroen volá po změně, co na to FIA?

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Barumka bude svědkem české premiéry vozu kategorie R4

  2. Statistika podle seznamu přihlášených posádek

  3. Divácký program od úterý do čtvrtka: Barum Czech Rally Zlín se rozjíždí!

  4. Černý s Černohorským chtějí na Barum rally dojet pro celkový úspěch

  5. Rally Jeseníky - ZRUŠENO!

  6. Star Rally Historic opět s mistrovským statusem

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud