Kahle je připraven na Dakar

Karel Porsch, 27. listopadu 2009, 14:59 Google+

Slavný Dakar je na spadnutí a jednotlivé týmy už postupně balí k odjezdu do francouzského přístavu Le Havre, odkud popluje jejich technika lodí do Argentiny. Mezi těmi, kdo už mají namířeno směr jižní Amerika, je i šestinásobný mistr Německa v klasických rally, Matthias Kahle. Ten není mezi dakarskými dobrodruhy žádným nováčkem, první start si na slavném maratonu vyzkoušel už před čtyřmi lety.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Dakar

Rally Dakar | foto: fastspeedrallyraid.com

Sdílejte článek

Kahle rozhodně nemá v plánu být na Dakaru jen do počtu. Špičkovou buggy od holandské firmy Fast&Speed ladí mechanici v dílnách jeho motorsportu už déle jak půl roku a v rámci testů si tým na konci přípravy střihl start na Silk Way Rally, kde Kahle se spolujezdcem Thomasem Schünemannem vybojovali vítězství ve třídě a jedenácté místo v celkovém pořadí.

Kahleho dakarské náčiní pohání vzadu uložený motor Honda VTEC s objemem 3900 ccm a výkonem 285 koní. Vůz je osazen šestistupňovou převodovkou Fortin a podvozkem od Riegera. Necelých pět metrů dlouhá a dva metry široká karoserie buggy, nesoucí označení Evo III, byla vyrobena z aramidových vláken tak, aby její hmotnost byla co nejnižší. Výsledkem snahy je 1300 kg celkové hmotnosti.

Holandská firma Fast&Speed, založená bývalým závodníkem autocrossu Johnnym Hakvoortem, má s přípravou podobných strojů bohaté zkušenosti. Její roční produkce vozů kategorie buggy se podle zveřejněných informací pohybuje kolem padesáti kusů, z nichž většina je určena pro závody v autocrossu a je poháněna motory Porsche. Pro zajímavost je třeba dodat, že z dílen Fast&Speed pochází mimojiné i autocrossové náčiní pro závod Race of Champions. Na základě exkluzivní smlouvy je holandský výrobce dodává už od roku 1998.

Posádka Kahle – Schünemann ale nebude jedinou, která pod hlavičkou HS Rallye Teamu odstartuje. Do Argentiny s německým šampionem cestují i Christina Meier na motocyklu Yamaha a posádka Behringer – Kupper – Schadl v kamionu MAN.

Závěrem dodejme, že v klasických rally se letos bývalý pilot Fabie WRC ukázal jen vyjímečně, a to na ojedinělých startech s Porsche 911 GT3 na domácí Sachsen rally a na Kanárských ostrovech. Bylo z toho páté, respektive osmé místo v absoutním pořadí.

foto: fastspeedrallyraid.com

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Kahle je připraven na Dakar

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

rally pačejov

Robert Kořístka plánuje návrat do české rally

Testování vozidel  Zlín

Nové termíny testování sportovních vozidel disciplíny rally

Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia zveřejnila Zvláštní ustanovení

Miloslav Regner

Miloslav Regner: Přípravy jubilejní Barum Czech Rally Zlín pokračují

Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia pokračuje v přípravách a nabídne i virtuální závodění

Rally Hustopeče (CZE)

Agrotec Petronas rally 2020 se neuskuteční

reklama

Doporučujeme

Hirvonen, Mikko

Wilson: Hirvonen bude rychlejší

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud