Sainz odmítá, že by byl zklamaný

iM2, 16. ledna 2011, 22:22 Google+

Carlos Sainz, dvojnásobný mistr světa v automobilových soutěžích a vítěz Dakaru 2010, popírá, že by byl zklamaný se třetím místem z letošního Dakaru. Španěl vedl prvních sedm etap.

Sainz, Carlos - Cruz, Lucas

Sainz, Carlos - Cruz, Lucas | foto: Volkswagen Motorsport

Sainz po prvním týdnu soutěže vedl, jeho dva velcí rivalové, Nasser Al-Attiyah a Stephan Peterhansel, však ztráceli pouze minimum. Ve druhé polovině rally ale Carlose postihly problémy a o vedení přišel. Sainz přišel v jedné etapě vinou opravy vozu (rozbitý tlumič), u které asistoval i jeho týmový kolega Miller z USA, o hodinu.

"Ještě předtím, než na Dakar odjedete, tak víte, že to bude nesmírně těžké. Každý Dakar je extrémně těžký, stejně jako byl tento. Nejsem zklamaný, závod se prostě takto vyvinul," říká věčně optimistický Sainz.

"Po dvou těžkých týdnech už toho není moc co říct. Snažil jsem se, jak nejlépe jsem mohl," pokračuje Španěl. Jeho rally se začala kazit v pondělní etapě, kde dvakrát těsně před koncem zapadl. Toto zdržení stálo Španěla vedení.

Poté se pokusil Carlos o stíhací jízdu, jenže v dunách ztratil další čas navigačními chybami svého spolujezdce, defekty, problémy s převodovkou a nakonec zničeným zavěšením. V součtu to znamenalo, že i když Carlos vyhrál 7 ze 13 etap, tak na vítězného Al-Attiyaha ztratl přes minutu a skončil celkově 3.