Výstava CZECH DRIVE je naplněna, v hlavní roli rally vozy

Roman Ordelt, 26. dubna 2017, 16:18 Google+

Premiérový ročník výstavy automobilů a motocyklů CZECH DRIVE proběhne v samotném centru Zlína v sobotu 29. dubna. Diváci zde uvidí během motoristického svátku nablýskané automobily a motocykly na výstavním prostoru v parku Svobody u zámku.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Czech Drive

Czech Drive | foto: www.barum.rally.cz

Sdílejte článek

„Vzhledem k tomu, že akce je koncipovaná pro širokou veřejnost s důrazem na rodiny s dětmi, součástí bude nejen rozsáhlá výstava aut a motorek, ale rovněž rozmanitý program věnovaný dětem. Na ploše kolem zámku, na ulici Soudní a na náměstí Míru bude vystaveno celkem 94 aut, 16 motocyklů, 5 kamionů, 2 autobusy a jeden trolejbus. K tomu bude navíc k vidění mnoho dalších vozů a celodenní program na náměstí před radnicí,“ pověděl Miloslav Regner, ředitel CZECH DRIVE.

K největším tahákům jednodenní výstavy budou patřit nablýskané rallyové speciály, návštěvníci se pokochají pohledem na vůz Mitsubishi Lancer EVO VI, se kterým brázdil tratě rychlostních zkoušek čtyřnásobný mistr světa Tommi Mäkinen nebo vůz Ford Escort Cosworth italského jezdce Miki Biasona. Ke zhlédnutí budou rovněž současné soutěžní speciály kategorie R5 Škoda Fabia nebo Ford Fiesta. Diváci uvidí dále vozy specifikace WRC v podobě Subaru Impreza, dále vůz Škoda Fabia S2000, Mitsubishi Lancer EVO IX, Opel Adam R2, Opel Adam Cup, Peugeot 208 R2, Renault Clio Sport atd.  Chybět nebudou ani veteránské vozy rally jako například Škoda 130 RS,  Škoda 130 LR, Škoda 1000 MB, Škoda 110 L, VAZ 21011, Mercedes-Benz 500 SLC a další. Návštěvníci výstavy mohou obdivovat i současné skvosty jako například Ferrari F355, Porsche 928, Porsche 911, BMW i8, Dodge Viper, Range Rover, Mitsubishi Pajero, kamion Tatra Jamal Bonver a další.

Návštěvníci výstavy uvidí řadu nablýskaných miláčků, vedle současných vozidel i veteránské a historické skvosty prostřednictvím Zlínského Veterán Car Clubu nebo společnosti Samohýl Motor, která se každoročně podílí pod vedením Ladislava Samohýla na organizaci Grand Prix Bugatti v rámci srpnové barumky. K vidění budou takové skvosty jako například Bugatti Type 13, Bugatti Type 35 GP, Bugatti Type 37 GP, Laurin Klement GDV, Alfa Romeo 8C Monza, Škoda Popular roadster, Mercedes Benz 220 Cabrio a další.

Podstatnou část expozice budou tvořit motocykly, a to jak současné tak i historické. Ve spolupráci s Autoklubem Březolupy se podařilo zajistit plochodrážní motorky mistrů levých zatáček, dále silniční i motokrosové motocykly a dokonce i sajdkáru. K vidění budou i historické motorky ČZ 98, ČZ 150, Jawa 250, Presto 442, Velorex 16/350 nebo současný motocykl Ducati 750 SS. Fandové si prohlédnou i minibiky nebo motokáry. Na ulici Soudní mezi parkem a náměstím Míru diváci si prohlédnou kamiony Liaz, Tatra nebo historickou Pragu, neschází autobusy či trolejbus. 

Během celého sobotního dne jsou připraveny prezentace automobilek, rozhovory  se závodníky a autogramiády. Vstupné se vybírá pouze za výstavu v parku u zámku, který bude za tímto účelem oplocen a proběhne zde většina doprovodných akcí. V celém areálu parku bude dostatek stánků s občerstvením a rovněž WC. Otevírací doba výstavy je stanovena od 10 do 18 hodin, pro návštěvníky jsou připraveny dva vchody do areálu.

V prostorách zámku navštivte výstavu Barum Czech Rally Zlín, která mapuje dosavadní historii všech 46 odjetých ročníků proslulé soutěže. V zámecké restauraci můžete zhlédnout výstavu fotografa Ivo Nováka z prostředí rally.

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Výstava CZECH DRIVE je naplněna, v hlavní roli rally vozy

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Pokorná, Sandra - Těšínský, Petr

Blátivá premiéra první Češky za volantem vozu kategorie R5

Valašská Rally (CZE)

Adam Fabrika nejrychlejší v promáčené Rally Kroměříž

Rally dětem

Rally (nejen) dětem aneb od motokár k rally

Čendova RZetka

IV. Čendova RZtka: foto Honzy Merty

Autokros Přerov (CZE)

ME v autokrosu v Přerově

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

„Vlčák“ hlásí CAJK a GAS

reklama

Doporučujeme

Rally Šumava (CZE)

Šumavské hvozdy Obadalem udolány

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Blátivá premiéra první Češky za volantem vozu kategorie R5

  2. Adam Fabrika nejrychlejší v promáčené Rally Kroměříž

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud