Martin Semerád připraven na Acropolis rally

Josef Janoušek, 11. června 2009, 17:39 Google+

Posádka Semerád Ceplecha se seznámila s tratí Řecké Rally Acropolis.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Semerád, Martin

Semerád, Martin | foto: Sherlog Racing Team

Sdílejte článek

Dva dny v enormním horku se seznamovala s tratí další šotolinové soutěže posádka Martin Semerád – Bohuslav Ceplecha, která ve čtvrtek večer oficiálně odstartuje do třetího podniku Mistrovství světa v barvách týmu Pirelli Star Driver Teamu. Pro mladíky z České republiky se tak otevírá další šance seznámit se s tratěmi, jejichž charakter je naprosto odlišný od toho, co znají z našich zeměpisných šířek. V okolí řeckého letoviska Loutraki se nacházejí převážně kamenité úseky, pokryté větší či menší vrstvou prachu či šotoliny. "Očekával jsem více rozbité úseky, ale pořadatelé zřejmě před seznamovacími jízdami většinu tratě upravili zemními stroji. I tak bude ale tato soutěž zejména o výdrži a taktizování," říká k trati Acropolis rally Martin Semerád.

Ve čtvrteční podvečer čeká posádky slavnostní start v místě Korintského průplavu a v pátek ráno již ostrý start na pětici rychlostních zkoušek. Hned úvodní rychlostní zkouška je jezdci považována za jednu z nejnáročnějších. "Musíme rozumně zvolit tempo, protože zítřejší porce kilometrů je na začátek opravdu velká. Čeká nás nezvykle velké množství kilometrů na přejezdech mezi rychlostními zkouškami a ve vedru, které zde panuje, to bude hodně náročné. Při seznamovacích jízdách jsme neměli velký problém s fyzičkou, a tak to snad při důsledném dodržování pitného režimu zvládneme i v závodě," komentuje vysoké teploty na Peloponéském poloostrově Martin Semerád.

Před startem do samotné rally si posádka Mitsubishi Lancer EVO X Pirelli Star Driver Teamu Semerád – Ceplecha vyzkoušela funkčnost svého vozu na testovací rychlostní zkoušce, který absolvovala dvěma průjezdy. "Zkusili jsme si, že vše funguje, i styl jízdy na různých površích, a tak se už těšíme na zítřek. Dopředu se nedá nic předvídat. Zítra budeme vědět přesněji, jak jsme na tom," říká Martin Semerád.

V první etapě čeká na soutěžní posádky 120 kilometrů rychlostních zkoušek z celkových 350. O dalším působení posádky Semerád – Ceplecha na Acropolis Rally vás budeme dál informovat.

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Martin Semerád připraven na Acropolis rally

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Setkání mistrů

MOGUL Test Rally 20. června v Sosnové

Peugeot Online Rally Cup

PEUGEOT ONLINE RALLY CUP ODSTARTOVAL NA eSPORT RALLYE ČESKÝ KRUMLOV

Peugeot Rally Cup

Peugeot Rally Cup CZ má svůj web

Březík, Miroslav

Miroslav Březík: Ročně srovnáme desítky závodních vozů

rally pačejov

Robert Kořístka plánuje návrat do české rally

Testování vozidel  Zlín

Nové termíny testování sportovních vozidel disciplíny rally

reklama

Doporučujeme

rally sardegna

Rally Acropolis: Triumf Hirvonena

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. MOGUL Test Rally 20. června v Sosnové

  2. Peugeot Rally Cup CZ má svůj web

  3. Miroslav Březík: Ročně srovnáme desítky závodních vozů

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud