Dvadsaťjeden bodov pre Melico Racing Team

Miro Majláth, 15. července 2010, 15:30 Google+

Seriál Mediaracing Majstrovstvá Slovenska v rally 2010 pokračoval po viacej ako mesačnej prestávke na Gemeri, v mestečku Lubeník a jeho okolí. Pre posádku Jaroslav Melichárek – Richard Lasevič štart na tomto podujatí znamenal tretie miesto v cieli.

rally slovenská

Týždeň pred štartom súťaže bol v Topoľčianskom Melico Racing Teame poriadne naplnený prípravami na nadchádzajúce podujatie. V utorok a v stredu testovanie a nastavovanie súťažného Mitsubishi Lancer WRC05, vo štvrtok zrýchlený presun do Lubeníku, registrácia, obhliadka tratí, administratívne a technické preberanie a v piatok večer slávnostné predstavenie posádok na štartovej rampe. Samotná súťaž začala v sobotu ráno, v jej programe bolo absolvovať takmer dvestošesťdesiat kilometrov v ktorých už bolo započítaných aj vyše deväťdesiat ostrých kilometrov rozdelených do ôsmych rýchlostných skúšok. Od začiatku sa Jarovi s Rišom podarilo zaradiť medzi najrýchlejšiu päticu, aj keď pravdu povediac nebolo to presne to, čo si Jaro pred súťažou predstavoval. Jeho predstava bola prvá trojka, ale proti bolo auto, ktoré aj napriek rýchlym časom nebolo v úplne najlepšej kondícii. Napriek trojici vyhratých rýchlostných skúšok najviacej strácal na veľmi záludnej rýchlostnej skúške Chválová, na ktorej bolo niekoľko horizontov a práve v týchto pasážach strácal proti konkurenčným vozidlám špecifikácie S2000. Nakoniec posádka Melico Racing Teamu bola spokojná aj s tretím miestom v cieli náročnej súťaže a Jaro Melichárek súťaž zhodnotil nasledovne: „Súťaž bola veľmi pekná, ale aj poriadne náročná, bolo veľmi horúco a poriadne sme sa zapotili. Žiaľ chlapci na S2000-kach boli na RS Chválová vždy o niečo rýchlejší, a problémy s výkonom motora sa celkom vyriešiť nepodarilo, auto nešlo tak ako malo ísť, no ale sme v cieli a sme radi, že sme aspoň tretí.“

V priebežnom hodnotení seriálu Mediaracing Majstrovstvá Slovenska v rally 2010 je posádka Melico Racing Teamu po štyroch podujatiach na treťom mieste absolútneho hodnotenia a v triede A8 jej jednoznačne patrí prvenstvo.