RUFA Šport by chcela v Košiciach osláviť titul absolútneho majstra Slovenska

Miro Majláth, 9. září 2012, 12:59 Google+

Štyridsaťtri bodový náskok v čele priebežného hodnotenia slovenského seriálu DMACK Tyres Rally 2012 – Majstrovstvá Slovenska, ale aj v triede 2. S takýmto bodovým ziskom smeruje na Rally Košice posádka slovenského RUFA Šport Teamu.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
rally rzeszow

rally rzeszow | foto: autosportfoto.sk

Sdílejte článek

„Dve víťazstvá, tri druhé miesta a jedno odstúpenie zo súťaže z dôvodu technickej poruchy. Celkovo šesť pekných, férových súťaží za nami, ktoré nám priniesli zisk stotridsaťpäť bodov. Toto je bilancia nášho tímu v tohtoročnej slovenskej rally sezóne. Za týmto výkonom je veľký kopec driny, či už samotnej posádky, ale aj všetkých členov nášho tímu. Máme veľkú šancu a určite nebudem hovoriť do vetra ak poviem, že všetku tú prácu by sme radi pretavili už v Košiciach do titulu absolútneho majstra v rally. Na tento moment sme čakali od roku 2006, kedy sa nám titul podarilo získať, potom sme stále boli druhý, či tretí a ja by som bol osobne veľmi rád, ak by sa nám to v tohtoročnej sezóne konečne opäť podarilo,“ odštartoval krátky rozhovor manažér RUFA Šport Teamu, Ľubomír Kleman. „Je síce pravda, že v posledných rokoch sa nám práve v Košiciach vždy v najrozhodujúcejšom momente postavilo šťastie chrbtom, ale pevne verím, že to takto nemôže ísť donekonečna.“

Ešte predtým, aby sa všetko to, čo povedal Ľubo Kleman splnilo, musí posádka slovenského RUFA Šport Teamu v zložení Grzegorz Grzyb – Daniel Siatkowski spoločne s vozidlom Peugeot 207 S2000 absolvovať úspešne nadchádzajúcu Rally Košice 2012, súťaž, ktorá je v rámci tohtoročného slovenského rally kalendáru zaradená ako piata v poradí. V rámci nej na všetkých účastníkov čaká trať o celkovej dĺžke päťstopäťdesiat kilometrov, ale aj trinásť rýchlostných skúšok, ktoré spoločne merajú stošesťdesiatštyri kilometrov. Odmenou pre súťažiacich na Rally Košice bude navyše dvojitá porcia bodov, ktoré majú možnosť získať v rámci hodnotenia seriálu.

„Jednoduché to vonkoncom nebude. V Košiciach sa bude bojovať zároveň v rámci troch šampionátov, čo sa samozrejme odrazilo aj v zozname prihlásených posádok, kde figuruje celkovo osemdesiatštyri posádok z troch krajín a sú medzi nimi naozaj veľmi rýchly jazdci, či už zo Slovenska, Poľska, ale aj Maďarska. Navyše zo skúseností vieme, že košické trate vedia byť veľmi zradné. Zatiaľ to síce podľa predpovede počasia vyzerá na suchú súťaž, ale to sa môže ešte ľahko otočiť, to sa nám v Košiciach už často stalo. V takom prípade vstúpi do hry aj náročná voľba pneumatík a preto nehovorme hop, kým sme nepreskočili. Na druhej strane môžem z mojej strany, ale aj Danielovej zodpovedne vyhlásiť, že urobíme všetko, čo bude v našich silách a pokúsime sa pre RUFA Šport získať titul už v Košiciach,“ dodal jazdec Grzegorz Grzyb.

O tom, či sa slovenskému RUFA Šport Teamu podarilo splniť stanovený cieľ sa dozvieme v sobotu (8.9.2012) o 17:00 hodine na cieľovej rampe Rally Košice 2012.

 
Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: RUFA Šport by chcela v Košiciach osláviť titul absolútneho majstra Slovenska

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Zpěvák, Kryštof - Fabián, Martin

Kryštof Zpěvák s Martinem Fabiánem pod křídly Jantar teamu

Pech, Václav - Uhel, Petr

Pech před „Valaškou“ v netradičním termínu

Peugeot Rally Cup

ŠESTICE CUPOVÝCH „DVĚSTĚOSMIČEK“ ODSTARTUJE NA VALAŠCE

Cais, Erik

Erik Cais dostal nečekaný dárek

Rally Železné Hory (CZE)

Železné hory v galerii Honzy Merty

Valašská Rally (CZE)

Konání KOWAX ValMez Rally 2020 není ohroženo

reklama

Doporučujeme

Tanak, Ott - Sikk, Kuldar

M-Sport ve Walesu se čtyřmi auty

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Příbramská rally v galerii Jakuba Machálka

  2. Přípravy Rally Vyškov vrcholí, pojede se v plánovaném termínu

  3. Na „Valašku“ je přihlášeno téměř 130 posádek

  4. Konání KOWAX ValMez Rally 2020 není ohroženo

  5. Jiří Hovorka: „Rally byla jasná volba a není cesty zpět.“

  6. Kryštof Zpěvák s Martinem Fabiánem pod křídly Jantar teamu

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud